Wokół komina

Added: 02.02.2021 / Section:
baner

Po przerwie Galeria na6 zaprasza na kolejne wydarzenie. Tym razem będzie to wystawa fotograficzna "Wokół komina" z udziałem członków Stowarzyszenia Fotograficznego "Przeciw nicości" im  Mieczysława Wielomskiego.

Poszukiwanie rozwiązań w trudnej sytuacji spowodowanej pandemią i przymusowe ograniczenie działalności fotograficznej, plenerów i spotkań zainspirowało artystów ze stowarzyszenia „Przeciw nicości” do stworzenia zbiorowego albumu fotograficznego "Wokół komina". Pomysł zrodził się wczesną wiosną 2020 r., kiedy wraz z początkiem pandemii znacznie ograniczono aktywność towarzyską. Owocem samotnych, długich spacerów jest wystawa, której wernisaż odbędzie się w sobotę 6 lutego, o godz. 14.00 w Galerii na6 przy ul. Jana Matejki 6, Podczas spotkania będzie można przyjrzeć się pracom Ewy Bijak, Anny Góry-Siódmak, Lucyny Romańskiej, Joanny Sawickiej, Renaty Winnickiej, Artura Brockiego, Kazimierza Jastrzembskiego, Witolda Koleszko, Grzegorza Meisela, Jerzego Niedzieli, Leszka Nowaka, Mirosława Raka, Romualda Romańczyka i Pawła Trzcińskiego.

Mieszkamy w różnych, często odległych częściach Polski, a dzięki fotografii możemy pokazać skrawek naszych małych ojczyzn, do których nasi znajomi rzadko docierają osobiście. Ta wystawa to także sposób na uczczenie pięciolecia istnienia naszego Stowarzyszenia. Urodziny obchodzimy w roku jubileuszu dwudziestopięciolecia Fotoklubu RP, którego zbiorowym członkiem mamy zaszczyt być także od pięciu lat – mówi Lucyna Romańska, prezes Stowarzyszenia „Przeciw nicości”.

Wystawę można oglądać do 4 marca od poniedziałku do piątku w godz. od 11.00 do 17.00, a w soboty od 11.00 do 13.00.Wernisaż odbędzie się w reżimie sanitarnym. Organizatorzy proszą o zabranie maseczek ochronnych i zachowanie dystansu społecznego. (mf)

plakat

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking