Dobre wieści dla czytelników!

Added: 01.02.2021 / Section:
baner

Zmiany w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach - książki można wypożyczać również w soboty, a niektóre filie wydłużyły godziny otwarcia.

Zgodnie z wytycznymi  Biblioteki Narodowej, od 25 stycznia można samodzielnie wyszukiwać pozycje książkowe na bibliotecznych regałach. Przyszedł czas na kolejne udogodnienia dla czytelników. Od 1 lutego ponownie Biblioteka Centralna i Biblioforum oraz filie nr: 1, 5, 7, 9, 13, 16, 17, 20, 21 i 30 są czynne również w soboty. Szczegółowy informacje na temat godzin otwarcia wszystkich filii można znaleźć na stronie https://biblioteka.gliwice.pl/o-bibliotece/godziny-otwarcia/.

Czytelnicy korzystający z biblioteki zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa, dezynfekcji rąk w miejscach do tego wyznaczonych oraz zachowania 1,5 m odstępu pomiędzy osobami. Obsługa czytelników odbywa się przy ladzie bibliotecznej. Ponadto obowiązuje limit osób równocześnie przebywających na terenie wypożyczalni w zależności od wielkości placówki (zobacz: https://biblioteka.gliwice.pl/wolny-dostep-do-ksiegozbioru-od-25-stycznia/)

Pozostałe osoby oczekujące na obsługę pozostają na zewnątrz biblioteki z zachowaniem bezpiecznej odległości w kolejce. Przypominamy, że nadal pozostają zamknięte czytelnie, nie ma też możliwości skorzystania ze stanowisk komputerowych.

Uwaga! Planując wizytę w bibliotece warto pamiętać, że we wszystkich placówkach MBP obowiązuje przerwa w godz. od 13.00 do 14.00 – odbywa się wówczas dezynfekcja i wietrzenie pomieszczeń.

Warto pamiętać o możliwości skorzystania z bezpłatnego dostępu do książek elektronicznych za pośrednictwem platform Legimi i IBUK Libra. Kody aktywacyjne można otrzymać:

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking