Aktualności | GTK wygrywa z Asseco Arką

GTK wygrywa z Asseco Arką

Published: 11.01.2021 / Section: Miasto

GTK w niezwykle istotnym meczu z Asseco Arką zwycięża 97:89 i zbliża się do pierwszej ósemki. Już 14 stycznia kolejna z kluczowych gier i tym razem do Gliwic przyjeżdża Anwil Włocławek.

Mecz GTK z Asseco Arką był z cyklu tych, które w praktyce miały pogrzebać szanse któregoś z zespołów na udział w play off. Warunek powrotu do gry był jeden – komplet punktów w meczu w Gliwicach. W obu zespołach w tygodniu poprzedzającym spotkanie do szło do zmian kadrowych. GTK opuścił Joshua Perkins, a jego miejsce zajął Tayler Persons, który w tym pojedynku nie mógł jeszcze wystąpić. Z kolei w klubie z Gdyni doszło do zmiany pierwszego szkoleniowca. Po tym jak do Anwilu Włocławek odszedł Przemysław Frasunkiewicz, a jego miejsce zajął dotychczasowy asystent Piotr Blechacz.

Pierwsze minuty pojedynku to przede wszystkim wzajemna rywalizacja zawodników podkoszowych. Gospodarze rozpędzali się, a dzięki rzutom wolnym skutecznie powiększali swoją przewagę o blisko10 punktów. Ambitni goście po wznowieniu gry rzucili się do odrabiania strat, co w pewnym momencie spotkało się z reakcją trenera Matthiasa Zollnera, który natychmiast poprosił o przerwę na żądanie. Mecz stał się bardzo wyrównany, a prowadzenie przechodziło z jednej strony na drugą praktycznie co akcję.

Po przerwie GTK podkręciło tempo, a sytuacja punktowa zmieniała się z minuty na minutę.  Gdynianie na moment doprowadzili do remisu, ale gliwiczanie szybko odskoczyli za sprawą Boguesa i Szewczyka, których końcowe zagrania praktycznie rozstrzygnęły losy tego meczu.

Kolejny mecz GTK zagra u siebie z Anwilem Włocławek. Mecz odbędzie się 14 stycznia o godzinie 20.00. Transmisja na żywo na emocje.tv.