Z myślą o spacerowiczach

Added: 21.12.2020 / Section: / pdf
skwer 700-lecia po modernizacji Skwer 700-lecia w Ligocie Zabrskiej. Fot. materiały MZUK w Gliwicach

Zdrój wodny w parku Chopina i modernizacja skweru 700-lecia – to kolejne zadania zrealizowane w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2020.

Te inwestycje ucieszą spacerowiczów. W ramach GBO 2020 pracownicy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych przygotowali niespodzianki w parku Chopina i na skwerze 700-lecia w Ligocie Zabrskiej.

W parku zamontowano zdrój wody pitnej dostosowany do potrzeb osób na wózkach inwalidzkich. W ramach prac wykonano drenaż i stabilne podłoże zapewniające dobre odprowadzenie wody, zamontowano zdrój i podłączono go do instalacji wodnej. Źródło chłodnej wody pitnej z pewnością przyda się w gorące dni, gdy park Chopina odwiedza wielu miłośników spacerów, rekreacji i aktywności na świeżym powietrzu, m.in. na plenerowej siłowni, którą zamontowano kilka lat temu, również w ramach GBO. W okresie zimowym poidełko nie będzie dostępne ze względu na konieczność odłączenia wody. Inwestycja kosztowała ponad 24 tys. zł.

Nowości czekają na spacerowiczów również w Ligocie Zabrskiej – zakończył się pierwszy etap modernizacji skweru u zbiegu ul. Józefa Rymera, Dolnej i Pocztowej. W ramach prac wykonano dokumentację projektową, podbudowę pod chodnik, a także nawierzchnię z kostki brukowej i obrzeża. Zamontowano też balustrady, a teren zrekultywowano. Nowy chodnik połączył plac zabaw z plenerową siłownią. Inwestycja kosztowała niemal 95 tys. zł. W drugim etapie modernizacji, która zostanie przeprowadzona w ramach GBO 2021, chodnik zostanie przedłużony, teren obsadzony zielenią, pojawią się też ławki i stoły piknikowe. (mf)

poidełko w parku Chopina
Zdrój wody pitnej w parku Chopina. Fot. materiały MZUK w Gliwicach

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking