Aktualności | Zwycięskie derby Niebiesko-Czerwonych

Zwycięskie derby Niebiesko-Czerwonych

Published: 23.11.2020 / Section: Miasto

Piast Gliwice podwójnie zwycięski po prestiżowym meczu przeciwko Górnikowi Zabrze. Gliwiczanie pokonali rywala 2:1 po bramkach Jakuba Świerczoka i Sebastiana Milewskiego. Dzięki pierwszej wygranej w sezonie podopieczni Waldemara Fornalika zmniejszyli straty do reszty stawki w ligowej tabeli.

Gliwiczanie z wielkim animuszem rozpoczęli śląskie Derby z Górnikiem. Podopieczni Waldemara Fornalika wyszli wysoko na przeciwnika, nie chcąc pozwolić mu na swobodę działań, co mogło zaskoczyć. Piłkarze Piasta rozegrali pierwszy mecz o stawkę po 28 dniach przerwy. Nie stracili jednak woli walki, co było widać po zaangażowaniu od pierwszych minut. Gospodarze odparli pierwszą fazę przewagi zespołu z Gliwic, ale było to pozorne, bowiem po chwili przerwy trzecia drużyna poprzedniego sezonu ponownie podkręciła tempo. Tym razem poskutkowało to bramką, której autorem został Jakub Świerczok. Jeszcze przed przerwą Piast miał idealna okazję do podwyższenia prowadzenia, lecz Martina Chudego i całą drużynę Górnika uratował Michał Rostkowski. Gdyby kibice mogli zasiąść na trybunach Areny Zabrze, byliby świadkami interesującego spotkania, w którym Piast w pierwszej połowie był bardziej konkretny od swoich rywali.

Pierwsze okazje pod bramką przeciwnika wypracowywali sobie zawodnicy Górnika Zabrze, którzy zdeterminowani, by odwrócić losy meczu, sprawdzali stan koncentracji wśród Niebiesko-Czerwonych. Zabrzanie nie ustawali w próbach narzucenia tempa, tymczasem goście ponownie konkretnie zadali cios rywalom zza miedzy i strzelili drugiego gola. Słowa uznania po godzinie gry można było wysłać trenerowi Marcinowi Broszowi, który słusznie posłał do boju Filipa Bainovicia oraz Jesusa Jimeneza, bo za sprawą tych dwóch piłkarzy Górnik złapał kontakt i zdobył bramkę na 1:2. Gol strzelony w 72. minucie rywalizacji gwarantował emocje do samego końca. Gliwiczanie oddali inicjatywę goniącym Górnikom, co z pewnością mogło podnieść ciśnienie sympatykom Piasta. Obrońcy Niebiesko-Czerwonych bardzo dzielnie i konsekwentnie przerywali akcje gospodarzy. Poświęcenie i zaangażowanie zaprocentowały zdobyciem trzech punktów, mimo trudności gliwiczanie zapisali po swojej stronie pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.