Kinowa klasyka po liftingu

Added: 22.10.2020 / Section: / pdf
Harrison Ford wisi na budynku „Blade Runner”, reż. R. Scott (fot. materiały promocyjne)

Warner Bros to kultowa amerykańska wytwórnia filmowa, z której wyszły takie hity jak „Matrix” czy seria o Harrym Potterze. Kino Amok zaprasza do obejrzenia klasyki filmowej Braci Warner w odnowionej wersji cyfrowej.

Albert, Sam i Harry Warnerowie, założyciele wytwórni Warner Bros, urodzili się jako Abraham, Szmuel i Hirsz Wonsalowie w Krasnosielcu na Mazowszu. Po przeprowadzce za Ocean, wyśnili swój wielki amerykański sen. Żeby założyć wytwórnię filmową, zastawili konia o imieniu Bob i sprzedali zegarek po ojcu.

Warto było zaryzykować, bo to Braciom Warner kinomani zawdzięczają pierwszy film dźwiękowy: „Śpiewak jazzbandu”. Kino Amok (ul. Dolnych Wałów 3) wyświetli ten obraz w czwartek 5 listopada. Następnie, 19 listopada, widzowie zobaczą niezapomnianą „Casablancę” Mi-chaela Curtiza. Na 3 grudnia zaplanowano projekcję „Tramwaju zwanego pożądaniem” z młodym Marlonem Brando w roli głównej. 17 grudnia musical wszech czasów – „Deszczowa piosenka” z Genem Kellym. W sumie w ramach przeglądu odbędzie się piętnaście seansów. W sprzedaży, poza pojedynczymi biletami, są do nabycia karnety na pięć wybranych filmów. Szczegóły na stronie amok.gliwice.pl.

czarno-biała scena z filmu
„Tramwaj zwany pożądaniem”, reż. E. Kazan (fot. materiały promocyjne)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking