Zawalczą o medale na Olimpijczyku

Updated: 08.10.2020 / Section: / pdf
triumfujący pływak fot. Freepik

Czeka na nich ponad 500 dyplomów i medali! W najbliższą sobotę 10 października w krytej pływalni Olimpijczyk przy ul. Oriona swoje siły sprawdzą młodzi pływacy z  roczników 2003–2011, uczestnicy zawodów pływackich GLIWICE 2020.

Będą to jedne z pierwszych na Śląsku zawodów pływackich od czasu ogłoszenia w Polsce pandemii koronawirusa. Wezmą w nich udział pływacy reprezentujący ponad 40 klubów zarówno ze Śląska, jak i z pozostałych regionów Polski. Dla startujących będzie to sprawdzian przed planowanymi na koniec października Mistrzostwami Śląska poszczególnych roczników.

Te zawody są odpowiedzią na obecną sytuację związaną z pandemią i brak możliwości przeprowadzenia naszej sztandarowej imprezy, czyli Gliwice NIGHT&LIGHTS Swim. Dlatego cieszymy się z możliwości organizacji  tych zawodów, bo zainteresowanie nimi jest spore. Do Gliwic przyjedzie wielu bardzo dobrych zawodników, którzy po raz pierwszy od początku marca będą mogli wziąć udział w rywalizacji, a ta – jak wiemy – dla każdego zawodnika jest sensem ciężkiego treningu. Nie ukrywam, że liczymy również na dobry występ naszych gliwickich pływaków i wiele medali. Zawody oczywiście zostaną zorganizowane z uwzględnieniem wszystkich aktualnie obowiązujących wytycznych sanitarnych, w tym również – niestety – bez udziału publiczności. Jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno kibiców, jak i rodziców tych młodych zawodników, planujemy przeprowadzić z tych zawodów transmisję internetową – mówi Mirosław Witkowski, prezes Klubu Pływackiego „Sikret” Gliwice, jeden z organizatorów zawodów.

Zawody zostaną rozegrane w dwóch blokach:

  • blok pierwszy >>> godz. 8.00 – 13.30
  • blok drugi >>> godz. 14.30 – 19.30

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking