W stulecie urodzin św. Jana Pawła II

Updated: 05.10.2020 / Section: / pdf
dwóch mężcyzzn i kobieta w bieli na scenie z mikrofonami fot. J. Zygmunt-Więzik / materiały organizatora

Miasto Gliwice i Parafia św. Bartłomieja w Gliwicach zapraszają na wyjątkowy koncert poetycko-refleksyjny zatytułowany „Totus Tuus”. Wydarzenie odbędzie się 17 października o godz. 19.00 w kościele pw. św. Bartłomieja (ul. Bernardyńska 19).

Program koncertu wypełni porywająca muzyka, poezja oraz fragmenty wzruszającego eseju Barbary Bursztynowicz o Papieżu Polaku. Refleksyjne teksty utworów wskazują na wartości najważniejsze niosąc radość i optymizm są afirmacją życia w całej jego złożoności, trudzie, bolesnych doświadczeniach, ale też pięknie natury i ludzkich uczuć. Odwołują się do wartości ponadczasowych, uniwersalnych, które nadają życiu sakralny wymiar i jednocześnie głęboko ludzki sens.

Głębokie przesłanie okraszone piękną, ujmującą serce muzyką, tworzy wyjątkową całość na długo pozostającą w pamięci. W koncercie wystąpi znana i lubiana aktorka Barbara Bursztynowicz („Klan”) oraz artyści, którzy kunsztem i sceniczną charyzmą zdobyli serca publiczności w całym kraju: Agnieszka Bielanik-Witomska – wokal, Ireneusz Miczka – baryton, Jarosław Spałek – trąbka, Klaudiusz Jania – organy. Wstęp wolny. (Fundacja Music Art)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking