Aktualności | Bartosz Staszulonek Mistrzem Polski!

Bartosz Staszulonek Mistrzem Polski!

Published: 29.09.2020 / Section: Miasto

W miniony weekend we Wrocławiu rozegrano Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w Szpadzie. Szermierze Piasta wrócili z tych zawodów z trzema medalami. Ten najcenniejszy – złoty – wywalczył Bartosz Staszulonek. Po srebro sięgnęła drużyna, a na trzecim stopniu podium stanął Damian Michalak.

Przypomnijmy, że wszystkie najważniejsze turnieje szermiercze z wiosny zostały przeniesione na jesień br. Przez sześć miesięcy zawodnicy musieli trenować indywidualnie bez możliwości sprawdzenia się z rywalami. W Piaście treningi trwały nieprzerwanie już od czerwca i teraz widać tego efekty. Niedawno młodzi gliwiczanie przywieźli medale z mistrzostw Śląska, a w ten weekend Bartosz Staszulonek sięgnął po swój pierwszy złoty medal mistrzostw Polski U-23. W tej kategorii wiekowej mogą rywalizować szermierze, którzy nie ukończyli 23. roku życia.

Szpadzista Piasta nie był faworytem. Do turnieju przystępował jako ósmy zawodnik w klasyfikacji. Najcięższą walkę stoczył w półfinale, gdzie pokonał Jerzego Nawrockiego z Wratislavia Wrocław 15:14. W pojedynku o złoto już bezproblemowo w stosunku 15:11 wygrał z Wojciechem Lublinieckim 15:11 (KS CRACOVIA 1906). Ten wcześniej w półfinale okazał się lepszy od drugiego szpadzisty Piasta – Damiana Michalaka, który został sklasyfikowany na trzecim miejscu.

Do turnieju drużynowego przystąpiło sześć najmocniejszych ekip w Polsce. Gliwiczanie walczyli w składzie: Jan Kardaszewicz, Damian Michalak i Bartosz Staszulonek. W półfinale  drużyna Piasta pokonała drugi zespół Wratislavii Wrocław 45:37. W meczu o złoto gliwiczanie ulegli bezkonkurencyjnym na ten moment szpadzistom z Wrocławia 25:45.