Noc spod znaku sztuki

Updated: 28.09.2020 / Section: / pdf
mieszkańcy zwiedzają galerię fot. UM Gliwice

W nocy swoje drzwi otworzą przed mieszkańcami galerie oraz pracownie artystyczne. 3 października odbędzie się ArtNoc. W zaułkach, podwórkach i na placach królować będzie sztuka.

Idąc tropem gliwickiej sztuki zajrzymy nie tylko do muzeów i galerii sztuki, ale też do kawiarni, a także na woonerf Siemińskiego. Gliwicka noc otwartych galerii skierowana jest do wszystkich zainteresowanych – między godz. 16.00 a 23.00 warto mieć oczy szeroko otwarte!

Tradycyjnie w akcję włączą się znane gliwickie galerie: Melina (ul. Częstochowska 16) z wystawą plakatów „12 Plakatów Wielkich Mistrzów”, Brama (ul. Krótka 1‒3) z ekspozycją „Powstanie materii – suplement”. Galeria Sztuki Współczesnej Esta (ul. Raciborska 8) zaprasza na SHOWroom #2. W galerii na6 (ul. Matejki 6) zostanie otwarta wystawa „Piękna i bestia” Daniela Eysmonta.

W Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach (ul. Barlickiego 3) swoje prace fotograficzne zaprezentują uczniowie MDK-u. W kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3) o godz. 16.15 rozpoczną się projekcje filmów o sztuce i artystach, między innymi dokument „Van Gogh & Japonia”. Na al. Przyjaźni Centrum Inicjatyw Społecznych zaprezentuje instalację „Ogród na Sztukę”. W galerii ArtStudio (ul. Kaczyniec 26) zostaną pokazane prace Witolda Cichockiego. Wiele będzie działo się także w Sklepiku z marzeniami (ul. Górnych Wałów 13) – tam motywem przewodnim będzie teatr lalek oraz zdobienie toreb.

Na kulturalnej trasie znajduje się jeszcze wiele miejsc, m.in. Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4–5), Muzeum Tatuażu (ul. Krupnicza 16), Warsztat Miejski (ul. Pszczyńska 1), pracownie artystyczne, a nawet kafejki. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej: www.gliwickaartnoc.pl.

13 ArtNoc jest organizowana przez Stowarzyszenie Melina. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking