Siatkarki inaugurują sezon

Updated: 25.09.2020 / Section: / pdf
siatkarki w akcji fot. Pixabay

26 września meczem z Karpatami Krosno siatkarki KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice zainaugurują nowy sezon w I lidze siatkówki kobiet. Początek spotkania – godz. 16.00, miejsce – hala Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej przy ul. Kaszubskiej 28.

Przypomnijmy, że ostatnie mecze z powodu pandemii zakończyły się już w marcu. Przerwa w rywalizacji trwała pół roku.  W tym czasie w zespole KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice zaszły  zmiany kadrowe. Odeszły Karolina Bohdanowicz, Patrycja Chrzan, Marcelina Karpińska, Jagoda Januszkiewicz, Oliwia Michalak, Aleksandra Trojan, Marysia Woźniczka i Angelika Wystel. Ich miejsce zajęły: Daria Chomicz (środkowa), Aleksandra Cygan (środkowa), Manuela Jakóbiak (atakująca), Aleksandra Muda (rozgrywająca), Olena Napalkova (rozgrywająca), Julia Skowron, (środkowa), Julia Świsulska (środkowa), Karolina Szmigielska (libero), Aneta Wilczek (przyjmująca). W zespole zostały Joanna Ciesielczyk, Aleksandra Elko, Valeriia Nudha, Sylwia Pelc, Agata Skiba i Julia Wałek. Dla Ciesielczyk, Elko i Pelc będzie to już trzeci sezon w barwach AZS-u! Podobnie jak i w poprzednich latach drużynę prowadzi Wojciech Czapla.

W obecnym sezonie w I lidze kobiet będzie rywalizować 13 drużyn. Rozgrywki w rundzie zasadniczej zakończą się w połowie kwietnia, potem najlepsze drużyny zagrają w play-off.

26 września kibice gospodarzy mogą oglądać to spotkanie na żywo. Ze względu na obostrzenia sanitarne liczba dostępnych miejsc będzie jednak o połowę mniejsza. Przed wejściem na trybuny zostanie dokonany pomiar temperatury. Przy wejściu na halę obowiązują maseczki!

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking