Sto lat, Orkiestro!

Updated: 23.09.2020 / Section: / pdf
zdjęcie zbiorowe orkeistry przed palmiarnią fot. D. Nita-Garbiec / UM Gliwice

Gliwicka Orkiestra Kameralna jest dumą naszego miasta. Od dwudziestu lat znakomici instrumentaliści prezentują na gliwickich scenach, w parkach i na skwerach muzykę klasyczną z najwyższej półki. Z okazji tego okrągłego jubileuszu 27 września w Internecie zostanie udostępniony specjalny, urodzinowy koncert Orkiestry pod batutą Macieja Tomasiewicza.

Koncert będzie transmitowany na stronie gliwickaorkiestra.pl, kanale YouTube i stronie na FB GOK-u. Początek o godz. 19.15. W programie są między innymi Koncert brandenburski G-dur BWV 1048 Johanna Sebastiana Bacha i Serenada na smyczki op. 2 Mieczysława Karłowicza.

Gliwicka Orkiestra Kameralna powstała w 2000 roku, z okazji 750-lecia istnienia miasta. Występują w niej znakomici, związani z Gliwicami muzycy, którzy zasilają najlepsze zespoły w kraju, na przykład Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia, Sinfonię Varsovię, Filharmonię Śląską. Połączenie ich talentów i doświadczeń zaowocowało wypracowaniem bardzo wysokiego poziomu artystycznego orkiestry. Każdego roku GOK występuje w Gliwicach killkakrotnie, między innymi podczas „Mistrzowskich interpretacji”, koncertu „Na pożegnania lata” czy występu z cyklu „Estrada młodych”.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking