Końcówka lata w dzielnicy Baildona

Updated: 14.08.2020 / Section: / pdf
młodzi ludzie przybijający sobie cześć łokciami fot. Freepik

W dzielnicy Baildona trwa projekt „Twoja społeczność – Twoją szansą”. 28 sierpnia między 17.00 a 20.00 zapraszamy na otwarte spotkanie sąsiedzkie (rzecz jasna w maseczkach!), które odbędzie się na terenie Parku Kultury i Wypoczynku w okolicy tężni solankowej przy ul. Chorzowskiej.

Na mieszkańców z rodzinami będą czekały liczne atrakcje, m.in. animacje dla osób w każdym wieku, dobra muzyka i quiz z nagrodami. Szczegóły wydarzenia organizowanego z uwzględnieniem wszystkich zaleceń sanitarnych w związku z epidemią na fejsbukowym fanpage’u:  @TwojaSpolecznoscTwojaSzansa.

Impreza promuje projekt „Twoja społeczność Twoją szansą. Etap I” realizowany przez Miasto Gliwice przy współpracy z Gliwickim Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gliwicach, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Jednym z jego efektów są ogródki sąsiedzkie powstające najczęściej na niedużych, niezagospodarowanych terenach na podwórkach (tzw. studniach), wzdłuż murów, garaży lub klatek.

 W sierpniu przy wsparciu osób skupionych wokół Klubu Osiedlowego „Baildonka” oraz dzieci ze świetlicy podwórkowej Trampolina udało się zrewitalizować kolejny skrawek ziemi przy ul. Szarej i wspólna przestrzeń wzbogaciła się o urokliwe, lecz niewymagające rośliny. A z kolei w ramach warsztatów „Złota rączka” uczestnicy przygotowali donice-skrzynie, w których można posadzić kwiaty i krzewy.

Zgłaszają się kolejni aktywni mieszkańcy chętni do rewitalizacji podwórek, między innymi przy ul. Cecylii i Krzywej – trwają konsultacje oraz prace nad uzyskaniem odpowiednich zgód.

Zapraszamy do Klubu Osiedlowego „Baildonka” (ul. Jagiellońska 21,  codziennie w godz. 10.00–18.00) oraz na warsztaty: plastyczno-rękodzielnicze (w poniedziałki w godz. 15.00–17.00) oraz „Złota rączka” (we wtorki w godz. 16.00–18.00)!

ogródki sąsiedzkie
fot. GCOP
ogródki sąsiedzkie
fot. GCOP
ogródki sąsiedzkie
fot. Freepik
ogródki sąsiedzkie fot. GCOP
ogródki sąsiedzkie fot. GCOP
ogródki sąsiedzkie fot. Freepik

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking