Lalka w teatrze życia

Updated: 10.08.2020 / Section: / pdf
plakat Tetau Miejskiego Makbet

Od poniedziałku 10 sierpnia w Bibliotece Centralnej przy ul. Kościuszki 17  będzie można otrzymać bezpłatne wejściówki na wyjątkowy spektakl lalkowy – „MAKBETA” Williama Szekspira. Przedstawienie zostanie wystawione 3 września na deskach Teatru Miejskiego. Start – godz. 19.00.

Spektakl realizowany będzie w ramach projektu MBP – „Lalka w teatrze życia”, przygotowanego z okazji 130. rocznicy pierwszego pełnego wydania „Lalki” Bolesława Prusa, zasługującej na miano jednej z najważniejszych polskich powieści. Projekt „Lalka w teatrze życia” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Niezwykłej inscenizacji „MAKBETA” , najsłynniejszego dramatu mistrza ze Stratfordu, podjął się – w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach – Adam Walny. Za pomocą lalek-obiektów i lalek-symboli, dopełnianych grą aktorów w planie żywym oraz mistrzowsko wykonanych rekwizytów i scenografii, przenosi nas do XI-wiecznej Szkocji, tworząc na scenie bogactwo kształtów, postaci, przedmiotów, barw i dźwięków.  Wrażliwość i pomysły artysty utrzymują widza w napięciu, przedstawiając historię Makbeta w niezwykle oryginalny sposób i zostawiając jednocześnie sporo miejsca na własną interpretację. To spektakl, którego nie można nie zobaczyć.
Czas trwania przedstawienia – 70 min. Wiek 15+.

Liczba miejsc ograniczona. W związku z uczestnictwem w wydarzeniu w czasie obowiązywania stanu epidemii wymagane będzie złożenie pisemnego oświadczenia.

(MBP)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking