LEGO WeDo – twórcze zajęcia dla dzieci

Updated: 03.08.2020 / Section: / pdf
warsztaty dla dzieci w Forum Gliwice fot. materiały prasowe Forum Gliwice

To już ostatnia szansa, aby dostać się na Letnią Akademię Twórczości CH FORUM & Mnemo Experts Holiday Camp. Akademia to kreatywny, twórczy i zabawny sposób na aktywne spędzenie wakacyjnego czasu. Seria bezpłatnych zajęć rozpoczyna się 3 sierpnia (obowiązują zapisy – liczba miejsc limitowana!) i potrwa do 14 sierpnia.

Specjalnie opracowane modele LEGO WeDo do konstruowania i programowania robotów, prezentacje tematyczne oraz swobodne budowanie klockami to gwarancja fantastycznej zabawy.

Proponowane przez organizatorów zajęcia Lego Robotyki, Neuroedukacji, Brain Box – warsztaty pamięci, English Fun -nauki języka, Młody Geniusz - treningi kreatywności oraz Akademii Żonglowania - aktywności motorycznej, to idealna okazja, aby wprowadzić dzieci w świat kreatywnej nauki i zabawy.

Taka forma spędzania czasu zachęca do odkrywania naukowych reguł, budzi i wzmacnia ciekawość świata oraz regulujących jego funkcjonowanie praw natury, ale przede wszystkim w sposób ciekawy przygotowuje dzieci do powrotu do szkoły.

Każde zajęcia (2 sesje półtoragodzinne + przerwa) składają się z dwóch rodzajów aktywności:

  • warsztatów z udziałem robotów LEGO We Do;
  • zajęć z cyklu Projekt Neuroedukacja.

Dodatkową atrakcją będą wspólne prezentacje wykonanych prac (około 30 min.), z pomocą dostępnego na miejscu studia fotograficznego.

Rodzice mogą dopasować grafik zajęć do wakacyjnych obowiązków i zapisać dzieci na zajęcia poranne lub popołudniowe. Istnieje możliwość zapisania dziecka tylko na jedną sesję półtoragodzinną. Szczegóły na forumgliwice.pl.

W ramach projektu zaplanowano dwa turnusy warsztatów:

I turnus: 3–7 sierpnia; godz. 16:00 - 20:00;

II turnus: 10–14 sierpnia; godz. 09:00 - 13:00.

Miejscem zajęć będzie Forum Inspirujących Spotkań (parter, obok sklepu CCC). Udział w nich jest bezpłatny, lecz wymaga wcześniejszych zapisów z uwagi na ściśle limitowaną liczbę miejsc.

Podczas zajęć będzie zachowany reżim sanitarny. Do dyspozycji gości będzie stojak dezynfekcyjny, rękawiczki ochronne, a materiały będą dezynfekowane przed i po warsztatach.

(Forum Gliwice)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking