IGRY On Air 2020!

Updated: 26.05.2020 / Section: / pdf
prezydent wręcza klucze do miasta Fot. D.Nita-Garbiec

Uwaga, uwaga! Trwa wielkie studenckie święto. Żacy świętują już po raz 63, ale po raz pierwszy w całkowicie innej oprawie, bo… wirtualno-cyfrowej. Czas na IGRY On Air 2020!

Tego jeszcze nie było – studenci swoje święto obchodzą on-line. Na specjalnym igrowym kanale można oglądać wywiady, koncerty i relacje z wydarzeń. Pierwsze spotkania w eterze już za nami – Igry On Air zainaugurował rektor Politechniki Śląskiej Arkadiusz Mężyk i prezydent Gliwic Adam Neumann, który uroczyście przekazał klucze do miasta przedstawicielom społeczności studenckiej. Podczas inaugurującego Igry spotkania, wraz z prorektorem ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym prof. Januszem Kotowiczem wspominali czasy studenckie.

Przekazuję miasto w godne ręce, w tym roku w wymuszonej epidemią wirtualnej formie, ale wpisującej się w profil Gliwic, które są miastem nowych technologii, informatyki i IT. Ta forma przekazania kluczy jest pewnego rodzaju promocją technik cyfrowo-wirtualnych, za pomocą których transmitowana będzie tegoroczna edycja Igrów – mówił prezydent Gliwic Adam Neumann wręczając klucze do miasta Edycie Piecuch, przewodniczącej Samorządu Studenckiego Politechniki Śląskiej.

Coś wisi w powietrzu

W tym roku relacje z kolejnych wydarzeń można śledzić za pomocą komputerów, laptopów, smartphonów i tabletów. A będzie się działo! Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, m.in. spotkania e-spotrowe, koncerty, grę miejską, gry planszowe, studenckie pichcenie, konkurs na najlepsze przebranie korowodowe, stand-upy, rozmowy z twórcami poprzednich edycji Igrów, i konferencje. Wszystkie imprezy potrwają do końca tygodnia. Można je oglądać na https://tiny.pl/7m7zt. Więcej informacji na temat Igrowych wydarzeń można znaleźć na facebooku i Instagramie. (mf)

prezydent i rektorzy w studio
Fot. D.Nita-Garbiec

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking