Zbieramy elektrośmieci

Added: 27.04.2011 / Section:

Chcesz pozbyć się z domu dawno nieużywanych lub niedziałających urządzeń elektrycznych i elektronicznych? Nie wiesz dokładnie, jak to zrobić? W Gliwicach trwa akcja zbierania elektrośmieci. Tym razem będzie prowadzona na osiedlu Sikornik.


Specjalnie oznakowane stanowiska, na których będzie można zostawić stary sprzęt, pojawią się 28 kwietnia w godzinach od 14.00 do 18.00 na parkingu kościelnym przy ul. Pliszki oraz na parkingu przy u zbiegu ulic Czajki i Czapli. Każda osoba, która odda np. stary telewizor, telefon, monitor, lodówkę, kuchenkę, pralkę, niedziałające radio, zużyte żarówki lub inne niepotrzebne urządzenia, otrzyma upominek.
Należy pamiętać, że elektroodpadów nie wolno wyrzucać do śmietnika! Starych czy zepsutych urządzeń nie należy także przechowywać. Zawierają one toksyczne metale ciężkie oraz niebezpieczne związki chemiczne. Biorąc udział w miejskiej akcji, można pozbyć się nie tylko niepotrzebnych przedmiotów, lecz zadbać przy okazji o własne zdrowie i najbliższe otoczenie. (bom)
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking