Most nad Kłodnicą gotowy

Updated: 06.04.2020 / Section: / pdf
most Fot. ZDM w Gliwicach

Most nad Kłodnicą w ciągu ul. Wrocławskiej jest gotowy. Drogowcy zapowiedzieli zakończenie prac na 10 kwietnia.

Mostem nad Kłodnicą możemy jeździć od grudnia ubiegłego roku. Drogowcy udostępnili go do jazdy, by zachować płynność ruchu w mieście i ułatwić życie kierowcom. Wciąż jednak trwały intensywne prace – wykańczanie balustrad i nawierzchni kap chodnikowych, malowanie oznakowania poziomego i montaż oznakowania pionowego. Całkowite zakończenie prac przy moście zapowiedziano na piątek 10 kwietnia.
Prace nad nowym mostem rozpoczęły się w kwietniu 2019 r. Zbudowano nowy obiekt o ramowej konstrukcji i nośności do 50 ton z izolacją, jezdnią, kapami chodnikowymi i betonowymi balustradami. Ponadto uporządkowano i umocniono skarpy i koryto rzeki, dzięki czemu poprawi się przepływ Kłodnicy. Będzie to zauważalne szczególnie podczas intensywnych opadów deszczu. Zadbano również o otoczenie – przebudowano odcinek ul. Wrocławskiej na dojeździe do mostu oraz odcinek ul. Częstochowskiej obejmujący skrzyżowanie z ul. Konarskiego, Zimnej Wody i Kłodnicką.
Inwestycja kosztowała około 9 milionów zł i została sfinansowana z miejskiego budżetu oraz z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury. Prace na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach wykonało Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking