Miejskie instytucje kultury zamknięte

Updated: 12.03.2020 / Section: / pdf
Scena Bajka – Kino Amok fot. UM Gliwice

W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2, sztab kryzysowy z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu instytucji kultury, w tym bibliotek, teatrów, kin i muzeów.

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach będzie nieczynna od 12 marca od godz. 11.00 do 25 marca 2020 r. Wszystkie zaplanowane wydarzenia z udziałem publiczności zostają odwołane. O nowych terminach będziemy informować na bieżąco.

Termin zwrotu aktualnie wypożyczonych zbiorów zostanie przedłużony do 14 kwietnia. Kary za niezwrócone w tym czasie zbiory nie będą naliczane. Zwrotu zbiorów można dokonywać do wrzutni usytuowanej za zewnątrz budynku Biblioteki Centralnej przy ul. Kościuszki 17.

Online można zgłaszać się po kody aktywacyjne do książek elektronicznych z bazy LEGIMI – e mail: bc@biblioteka.gliwice.pl z bazy IBUK – poprzez stronę internetową biblioteki: https://biblioteka.gliwice.pl/zbiory/ibuk/#zglossiepologindoibuka

Spektakle i wydarzenia zaplanowane w Teatrze Miejskim w Gliwicach i kinie Amok 12–25 marca zostały odwołane. W przypadku biletów zakupionych on-line na spektakle i wydarzenia zaplanowane w dniach 12–25 marca zwrot środków na konto nastąpi automatycznie, do 30 dni roboczych. W przypadku biletów zakupionych w kasach na w/w spektakle zwrot możliwy jest wyłącznie w kasach za okazaniem biletu.

Od 12 marca 2020 roku wszystkie oddziały Muzeum w Gliwicach będą zamknięte do odwołania. Odwołane zostają również wydarzenia i warsztaty.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking