Biegniemy po raz 33. Psiaki to uwielbiają

Updated: 22.01.2020 / Section: / pdf
piesek na spacerze Fot. materiały MZUK w Gliwicach

Przed nami pierwszy w tym roku, ale w sumie już 33 „Bieg na 6 łap”. Waldusia, Kaję, Arbuzika i inne pieski z gliwickiego schroniska przy ul. Wschodniej będzie można zabrać na spacer w pierwsza sobotę lutego.

1 lutego po raz kolejny będzie można zabrać na spacer czworonogi z gliwickiego schroniska. To doskonała okazja, by oswoić się z pieskami, a nawet zaprzyjaźnić i zaadoptować. Pieski czekają na spacer i nowy dom.

Pierwszy bieg odbył się w marcu 2016 r. i od razu zyskał ogromne zainteresowanie. Szybko okazało się, że spacery w gronie rodziny i psiaków ze schroniska to fajny sposób spędzenia wolnej soboty. Świadczy o tym przede wszystkim frekwencja sięgająca średnio 200 osób podczas każdej edycji. Każdy idzie w swoim tempie. Liczy się tylko główny cel akcji – pokazać, że bezdomne zwierzaki niczym nie różną się od pozostałych – mówi Iwona Janik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach.

Najbliższy spacer z psami odbędzie się 1 lutego o godz. 11.00 przed schroniskiem przy ul. Wschodniej 56. Na bieg można zapisać się drogą elektroniczną lub na miejscu w biurze biegu. Więcej informacji na temat spaceru można znaleźć na stronie internetowej www.mzuk.gliwice.pl. (mf)

pies Arbuzik
Arbuzik. Fot. materiały MZUK w Gliwicach
pies Blondyn
Blondyn. Fot. materiały MZUK w Gliwicach
Pies Kaja
Kaja. Fot. materiały MZUK w Gliwicach
pies Lemuś
Lemuś. Fot. materiały MZUK w Gliwicach
pies Walduś
Walduś. Fot. materiały MZUK w Gliwicach
pies Arbuzik Arbuzik. Fot. materiały MZUK w Gliwicach
pies Blondyn Blondyn. Fot. materiały MZUK w Gliwicach
Pies Kaja Kaja. Fot. materiały MZUK w Gliwicach
pies Lemuś Lemuś. Fot. materiały MZUK w Gliwicach
pies Walduś Walduś. Fot. materiały MZUK w Gliwicach

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking