Gdzie się uczyć?

Added: 12.04.2011 / Section:

Kolejne gliwickie szkoły organizują dni otwarte.

Dzieci i młodzież oraz rodzice mają okazję obejrzeć z bliska placówki edukacyjne, poznać ich ofertę edukacyjną i warunki nauki, porozmawiać z nauczycielami i uczniami.
• Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące ETE przy ul. Franciszkańskiej 5 – Dni Otwarte 15 i 16 kwietnia w godzinach od 9.00 do 13.00. W piątek można m.in. zobaczyć, jak są prowadzone lekcje. Natomiast sobotnie spotkanie urozmaicą warsztaty teatralne, zajęcia z kreatywnego myślenia, chemii oraz budowania i programowania robotów.
• Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Ekonomicznych przy ul. Syriusza 30 – Dzień Otwarty 16 kwietnia w godzinach od 10.00 do 14.00. W tym czasie w placówce odbędzie się także Miejska Giełda Inicjatyw Młodzieżowych. W programie: koncerty amatorskich zespołów, stoiska kolekcjonerskie (komiksy, starocie, gry), spotkanie z kulturą japońską (stowarzyszenie „Hitohana”).
• Gimnazjum oraz Liceum Ogólnokształcące FILOMATA przy ul. Bojkowskiej 20A – Dzień Otwarty 16 kwietnia w godzinach od 9.00 do 13.00. Wśród dodatkowych atrakcji: prezentacja szkolnych talentów (muzycznych, scenicznych, plastycznych), warsztaty z języka angielskiego i kreatywności (można się dowiedzieć, czym jest Odyseja Umysłu), eksperymenty przy sztalugach z grupą szalonych plastyków, wyzwania informatyczne, gry strategiczne i sportowe. (al)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking