Świątecznie przy Jagiellońskiej

Updated: 07.01.2020 / Section: / pdf
zdjecie z lokalu przy ul. Jagiellońskiej Fot. E.Baron/GCOP

Ponad 100 osób spędziło czas w świątecznej atmosferze podczas jarmarku „Pociąg Jagiellońska 19-21”, zorganizowanego przez Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Parafię Ewangelicko-Augsburską w Gliwicach. Nie zabrakło dobrej zabawy i zbiórki w szczytnym celu.

Podczas świątecznej podróży „Pociągiem Jagiellońskauczestnicy wydarzenia odwiedzili trzy przystanki przy ul. Jagiellońskiej: Kościół Ewangelicko-Augsburski, Kancelarię Parafii Ewangelicko-Augsburskiej oraz Klub Osiedlowy „Baildonka". Wzięli udział w licznych atrakcjach, m.in.: w kiermaszu ozdób świątecznych, wspólnym kolędowaniu oraz warsztatach, m.in. tworzenia kartek świątecznych i przerabiania ozdobnych opakowań na czekoladowe pociągi. Były też zmagania przy tworzeniu najdłuższego łańcucha świątecznego oraz gryzaków i szarpaków dla zwierząt. Na chętnych czekała świąteczna kawiarenka.

Podczas jarmarku Komitet Społeczny „Pod psem i kotem” przeprowadził zbiórkę publiczną na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Gliwicach. Zebrano m.in. koce, zabawki i suchą karmę.

Impreza została zorganizowana w ramach projektu „Twoja Społeczność Twoją Szansą. Etap I.” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Projekt ma na celu wzmocnienie aktywności społecznej i zawodowej społeczności lokalnej zamieszkującej na terenie dzielnicy Baildona w Gliwicach.

Informacje o aktualnych działaniach w ramach projektu można śledzić na Facebooku: @TwojaSpolecznoscTwojaSzansa. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking