Tu każdy jest zwycięzcą

Updated: 20.11.2019 / Section: / pdf
Dzieci na widowni Fot. materiały ZSP nr 5 w Gliwicach

XXIV Igrzyska Placówek Integracyjnych za nami. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Cyrkowe Igrzyska”. Wrażeń nie brakowało.

Przedszkolaki i uczniowie gliwickich placówek z oddziałami integracyjnymi z pewnością zapamiętają ten dzień na długi. W czwartek, 14 listopada we wspólnej zabawie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 wzięło udział ponad 400 uczniów z opiekunami z PM 21, PM 40, PM 31, SP 1, SP 3, SP 10, SP 21 i SP 39.

Głównym celem igrzysk jest integracja dzieci pełno i niepełnosprawnych poprzez pokonywanie specjalnie przygotowanych torów przeszkód.

– Igrzyska są ważnym wydarzeniem integrującym dzieci, umożliwiają  przeżywanie radości ze wspólnej zabawy oraz odnoszenie sukcesów podczas zmagań na torach przeszkód. Wspólne zawody uczą też tolerancji i akceptacji. W naszej zabawie, pozbawionej rywalizacji, każde dziecko odnosi sukces i zostaje zwycięzcą. Jednocześnie igrzyska przyczyniają się do  promowania zdrowego stylu życia oraz popularyzacji sportu – mówi Hanna Szczepaniak, dyrektor ZSP nr 5 w Gliwicach.

Po zawodach z programem artystycznym wystąpił zespół szkolnych cheerleaderek, zespół taneczny „Crazy girls” oraz ósmoklasiści z pokazem tanecznym przygotowany przez klasę ósmą i nauczyciele ZSP nr 5, którzy zaprezentowali popisy cyrkowe.  (mf)

Dzieci na zawodach
Fot. materiały ZSP nr 5 w Gliwicach
igrzyska przedszkolaków
Fot. materiały ZSP nr 5 w Gliwicach
Dzieci na zawodach Fot. materiały ZSP nr 5 w Gliwicach
igrzyska przedszkolaków Fot. materiały ZSP nr 5 w Gliwicach

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking