GRM kończy trzeci sezon

Updated: 14.11.2019 / Section: / pdf
rowery przy Radiostacji Fot. Z.Daniec/UM Gliwice

Dobiega końca kolejny rok na Gliwickim Rowerze Miejskim. Z powodzeniem przejechaliśmy trzeci sezon! Mamy już niemal 20 tys. miłośników GRM , którzy aktywnie korzystają z systemu wypożyczeń. W tym roku z miejskich jednośladów skorzystaliśmy 80 tys. razy.

Sezon na Gliwickim Rowerze Miejskim zakończy się 30 listopada. Ponieważ umowa z firmą Nextbike dobiega końca, kolejny sezon rowerowy ruszy, gdy zostanie podpisana umowa na usługę z firmą, która wygra przetarg. Jak pokazują statystyki, mieszkańcy cenią tę ekologiczną i ekonomiczną, a przede wszystkim przyjazną zdrowiu komunikację. To doskonały sposób na tanie lub całkowicie darmowe przemieszczanie się po mieście, załatwienie pilnych spraw lub przejażdżkę po okolicy. W kwietniu 2018 r. system rozbudowano do 15 stacji wyposażonych w 150 rowerów.

Tylko w tym roku, od stycznia do końca października, gliwickie rowery miejskie wypożyczono 80 tys. razy, a liczba uczestników systemu wzrosła do 19,7 tys.

Na popularność miejskiego roweru miało również wpływ włączenie Gliwic do  zintegrowanego metropolitalnego systemu rowerowego – od czerwca do października wypożyczony w Gliwicach rower miejski można było zostawić na stacji w Katowicach, Tychach, Zabrzu, Sosnowcu, Chorzowie lub w Siemianowicach Śląskich i odwrotnie. Koszt relokacji jednośladu do stacji systemu bazowego pokrywa Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. (mf)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking