Piorunowanie na fortepianie

Added: 17.03.2011 / Section:

Za nami już dwa z pięciu recitali chopinowskich organizowanych w ramach muzycznego cyklu „Wiosna z Fryderykiem”.

Gliwiccy melomani spotykają się w niedzielne wieczory w Palmiarni Miejskiej (ul. Fredry 6). Wirtuozerskim popisom towarzyszą spotkania z poezją w wykonaniu znanych aktorów. Imprezy prowadzi Jan Popis – znawca twórczości i popularyzator muzyki Chopina.
20 marca pod palmami zagra Lukas Geniušas. W programie koncertu „Piorunowanie na fortepianie” znajdą się: I Ballada g-moll op. 23, walce As-dur op. 42 i F-dur op. 34 nr 3, polonez fis-moll op. 44 oraz etiudy – op. 10: C-dur, a-moll, E-dur, cis-moll, Ges-dur, es-moll, C-dur, F-dur, f-moll, As-dur, Es-dur, c-moll „Rewolucyjna”.
Lukas Geniušas studiuje w Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie w klasie Wiery Gornostajewej. Jest laureatem międzynarodowych konkursów pianistycznych m.in. Konkursu Chopinowskiego w Moskwie i Konkursu im. Giny Bachauer w Salt Lake City. – Zajął także II miejsce na XVI Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Warszawie w 2010 r. oraz zdobył nagrodę specjalną tej imprezy za najlepsze wykonanie poloneza. Koncertuje jako solista i kameralista i wykonuje bogaty repertuar – od baroku po utwory kompozytorów współczesnych – informują organizatorzy koncertu.
Pianiście będzie towarzyszyć Justyna Maszczyk – studentka III roku Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Początek spotkania – godz. 19.30. Bilety na koncert (w cenie 25 zł) można nabyć w Palmiarni. Organizatorem imprezy jest gliwicki samorząd. (bom)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking