Laptopy w szkole?

Added: 26.01.2011 / Section:

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Gliwicach (ul. Zimnej Wody 8) zaprasza do udziału w debacie na temat „Uczniowie XXI wieku – czyli laptopy i WiFi w szkole”.

Jeśli chcesz mieć dostęp do bezprzewodowej sieci internetowej na szkolnym korytarzu lub notować lekcje na laptopie? Masz ciekawe pomysły na zastosowanie technologicznych gadżetów w szkole, którymi chcesz się podzielić? Przyłącz się do dyskusji nad „Kodeksem 2.0” – zachęcają uczniowie i nauczyciele ZSO nr 10.
Spotkanie odbędzie się 4 lutego w sali gimnastycznej w siedzibie szkoły (wejście od strony boiska). Początek – godz. 10.30. Gościem będzie Marek Wyszyński – przedstawiciel firmy Infinite Dreams, tworzącej aplikacje na iPhony i PSP.
Debata jest organizowana w ramach programu „Szkoła z klasą 2.0”, w którym uczestniczy placówka. Przedsięwzięcie ma na celu wypracowanie zasad dotyczących korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w nauczaniu. Jednym z punktów programu jest wypracowanie kodeksu dobrych praktyk, dotyczących korzystania z nowych mediów w szkole. Temu ma służyć lutowa debata przedstawicieli gliwickich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (całe klasy wraz z nauczycielami). Zainteresowani powinny potwierdzić udział w spotkaniu do 3 lutego drogą e-mailową (rewolucja2.0@spoko.pl). (bom)
Informacje: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 10, tel. 32/231-47-32

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking