Aktualności | W obronie prześladowanych

W obronie prześladowanych

Published: 09.12.2010 / Section: Miasto  Życie i styl  Kultura 

Międzynarodowa organizacja AMNESTY INTERNATIONAL, zajmująca się obroną praw człowieka, organizuje po raz jedenasty Maraton Pisania Listów.

– Co roku dzięki tej akcji udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji konkretnych osób – podkreśla Marzena Kuklińska-Kusy, nauczycielka w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1. To właśnie w tej placówce przy ul. Kozielskiej 1 (IV Liceum Ogólnokształcące) będzie można włączyć się w ogólnoświatowe przedsięwzięcie. – W tym roku będziemy pisać listy w obronie kilku osób. Są to m.in.: katolicki ksiądz Alejandro Solalinde Guerra z Meksyku, który tworzy bezpieczne miejsca dla imigrantów; Mao Henfeng – matka trójki dzieci, wielokrotnie aresztowana i torturowana w Chinach za działania na rzecz praw kobiet; 100 Romów, którzy zostali siłą eksmitowani z domów w Rumunii; Su Su Nawy – członkini opozycyjnej partii w Birmie, walczącej o prawa pracowników; Norma Cruz z Gwatemali, która żyje w ciągłym strachu, walcząc od lat o sprawiedliwość dla kobiet doświadczających przemocy. Zapraszamy 11 grudnia w godzinach od 10.00 do 18.00 – zachęcają organizatorzy.
Tego samego dnia w godzinach od 8.00 do 18.00 będzie można napisać list także w Zespole Szkół Filomata (ul. Bojkowska 20a), a o godzinie 16.00 Maraton Pisania Listów rozpocznie się w pubie „Dwa Koty” (ul. Raciborska 4). Urozmaici go pokaz filmów dokumentalnych. Początek projekcji – godz. 18.00 i 21.00. Imprezę poprzedzi Wieczór z Niezależną Poezją Tybetańską w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Barlickiego 3 (10 grudnia, godz. 19.00), a zwieńczy pokaz filmów dokumentalnych w pubie „Mleczarnia” przy ul. Moniuszki 13 (12 grudnia, godz. 16.00). (al)
Informacje: ZSO nr 1, tel. 32/231-46-85