Otwarcie Dolnych Wałów

Added: 16.11.2010 / Section:

Dobiegła końca gruntowna przebudowa Dolnych Wałów. Ulica zostanie otwarta w środę, 17 listopada, o godz. 10.00 – zawiadamia Zarząd Dróg Miejskich.

Organizacja ruchu pozostanie taka sama jak przed remontem – samochody będą jeździć w jednym kierunku (od ul. Zwycięstwa w stronę ul. Wieczorka). Dzień później, 18 listopada, na stałą trasę obejmującą ulice Wieczorka i Dolnych Wałów powróci autobus linii A4, który będzie jeździć w obydwu kierunkach. KZK GOP informuje, że zostaną wprowadzone korekty do rozkładu jazdy.
Kompleksowy remont Dolnych Wałów trwał od połowy lipca. Ulica, po której kiedyś jeździły tramwaje, była bardzo zniszczona i wymagała pilnej naprawy. Najpierw usunięto z niej tory, potem skorzystano z okazji, aby właściciele podziemnej infrastruktury wymienili sieć wodociągową, kanalizacyjną i gazową, a także kable średniego i niskiego napięcia. Dopiero potem można było przystąpić do układania podbudowy i nawierzchni z kostek granitowych. Zlikwidowano bariery architektoniczne na przejściach dla pieszych, a wzdłuż chodników ustawiono żeliwne słupki. Koszt przedsięwzięcia realizowanego na zlecenie ZDM przez Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów wyniósł około 6 milionów złotych. (al)
Informacje: Zarząd Dróg Miejskich, tel. 32/270-65-05
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking