1000 Journals

Added: 12.10.2010 / Section:

1000 pustych dzienników podróżuje z rąk do rąk wokół kuli ziemskiej. Osoby, do których trafiają dodają do nich swoje historie, rysunki i podają dalej…

Pomysłodawcą oryginalnego przedsięwzięcia był Brian Singer. W 2000 r. rozesłał w świat 1000 pustych dzienników z „instrukcją obsługi”. Nie wiedział co się z nimi stanie, ale miał nadzieję jeszcze się z nimi spotkać. Po dwóch latach wrócił do niego pierwszy wypełniony dziennik.
Eksperyment był próbą zachęcenia uczestników do dziecięcej kreatywności, współpracy i porozumiewania się. Jego wynik prezentuje wystawa „1000 Journals”, która zostanie otwarta 14 października, o godzinie 18.30, w Czytelni Sztuki (ul. Dolnych Wałow 8a, Willa Caro). Zaprezentowanych zostanie 15 zeszytów, które zwiedziły kulę ziemską, ich unikatowe okładki zaprojektowane przez artystów grafików oraz film w reżyserii Andrei Kreuzhage – dokumentujący projekt Singera. Ekspozycja w Gliwicach jest pierwszym pokazem dzienników w Europie. Towarzyszyć jej będzie multidyscyplinarne przedsięwzięcie polegające na stworzeniu fragmentu dziennika miasta przez młodych śląskich artystów. Wystawa będzie czynna do 20 listopada. (bom)
Informacje: Dział Upowszechniania Muzeum w Gliwicach, tel. 32/335-44-03
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking