Improvvisacje w Ruinach

Added: 06.10.2010 / Section:

Trwa Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej Improwizowanej ALL’IMPROVVISO. Organizatorem imprezy jest Towarzystwo Kulturalne FUGA. 8 października w Ruinach Teatru Miejskiego (Aleja Przyjaźni 18) wystąpią Hille Perl i Los Otros.

Zespół gra w składzie: Hille Perl (viola da gamba, Xaranas), Lee Santana (gitara meksykańska i barokowa), Steve Player (gitara barokowa, Xaranas) i gościnnie – Michael Metzler (instrumenty perkusyjne).
Lee Santana oraz Hille Perl tworzą muzyczny duet od 1984 roku. Odkąd spotkali się na stacji kolejowej w Bremie koncertują wspólnie na całym świecie. Byli członkami kilku zespołów wykonujących muzykę dawną takich jak: Harp Consort, Freiburger Barockorchester, Musica Fiata czy Les Nations. Na koncie mają wiele wspólnych płyt. W 1998 r. do grupy dołączył Steve Player, wybitny gitarzysta i tancerz. Ich występy oparte są na spontaniczności i improwizacji. W Gliwicach zaprezentują program „Aguirre – muzyka Meksyku”. Początek koncertu – godz. 19.00. Informacje o biletach i festiwalowe aktualności są dostępne na stronie www.tkfuga.pl. (bom)
Informacje: Towarzystwo Kulturalne FUGA, tel. 508-339-131 (Jakub Lubina), 502-734-825 (Paweł Ciepliński)
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking