Gliwicki Senior 60+ i 75+
To program zniżek skierowany do osób, które ukończyły 60 lat i mieszkają na terenie Gliwic
Osoby w wieku 60+ zamieszkałe na terenie Gliwic mogą korzystać ze zniżek na terenie poniższych obiektów:
- krytej pływalni Delfin (ul. Warszawska 35),
- krytej pływalni Olimpijczyk (ul. Oriona 120),
- krytej pływalni Mewa (ul. Mewy 36),
- Palmiarni Miejskiej (ul. Fredry 6),
- sztucznego lodowiska Piruet (ul. Oriona 120),
- kortów tenisowych na os. Wojska Polskiego (ul. Kosynierów 6),
- ośrodka wypoczynkowego w Czechowicach (ul. Ziemięcicka 62),
- Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a),
- Oddziału Odlewnictwa Artystycznego Muzeum w Gliwicach (ul. Bojkowska 37),
- Radiostacji (ul. Tarnogórska 129).
Potwierdzeniem uprawnień do korzystania z ulg jest Karta Seniora, która jest ważna z innym dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość osoby uprawnionej. Karta Seniora wydawana jest na wniosek osoby zainteresowanej. Szczegółowe informacje znajdują się w karcie informacyjnej pod adresem: bip.gliwice.eu/karta-seniora.
Partnerzy programu
Serdecznie zapraszamy do udziału w Programie „Gliwicki senior 60+ i 75+” podmioty prowadzące działalność gospodarczą oraz inne podmioty prywatne.
Dodatkowe informacje są udzielane przez: Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych tel.: 32 238 54 33, fax. 32 239 12 31 e-mail: zd@um.gliwice.pl.
Do pobrania:
- Uchwała XLV/987/2014 Rady Miasta Gliwice z 21 sierpnia 2014 roku w sprawie wprowadzenia na terenie miasta Gliwice Programu „Gliwicki Senior 60+ i 75+” (tekst ujednolicony)
- Regulamin zwiedzania Muzeum w Gliwicach
- Zarządzenie nr PM-5805/2022 Prezydenta Miasta Gliwice z dnia 13 kwietnia 2022 r. w sprawie ustalenia wysokości cen i opłat za korzystanie z Ośrodka Wypoczynkowego „Czechowice" w Gliwicach
- Zarządzenie nr PM-5806/2022 Prezydenta Miasta Gliwice z dnia 13 kwietnia 2022 r. w sprawie ustalenia wysokości cen i opłat za korzystanie z miejskich obiektów i urządzeń użyteczności publicznej znajdujących się w zarządzie Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych - krytych pływalni Delfin, Mewa i Olimpijczyk
- Wniosek przystąpienia firmy do Programu „Gliwicki Senior 60+ i 75+”
- Wniosek o wydanie Karty Seniora/duplikatu
„Złota rączka dla seniora”
Jesteś osobą starszą, mieszkasz w Gliwicach i „walczysz” z cieknącym kranem, zatkanym odpływem czy nieszczelną rurą? Pomocą w usunięciu tych i podobnych usterek służy „Złota rączka dla seniora”. W domowych naprawach pomoże fachowiec „na telefon”.
Z usług mogą korzystać seniorzy mieszkający na terenie Gliwic, którzy ukończyli 60 lat. Chodzi w szczególności o osoby samotne, chore, które nie potrafią sobie poradzić z domowymi naprawami i nie mogą liczyć na wsparcie bliskich osób.
Usterki można zgłaszać telefonicznie w firmie POG-Tech (tel.: 32/270-55-00), od poniedziałku do piątku między godz. 8.00 a 16.00.
Każdy gliwiczanin po ukończeniu 60 roku życia może skorzystać z usług złotej rączki dwa razy w roku. Fachowiec służy pomocą m.in. w naprawieniu spłuczki czy wymianie żarówki. Może także zamocować żyrandol albo lustro, wymienić zepsute gniazdko elektryczne albo wyregulować nieszczelne okna i drzwi. Usługi w ramach projektu są bezpłatne, ale koszt wykorzystanych do naprawy materiałów przekraczający 30 zł pokrywa senior.
Pomoc złotej rączki dotyczy drobnych czynności naprawczych i remontowych – usług, których wykonanie nie przekracza dwóch godzin i które nie wymagają natychmiastowej interwencji (termin przyjazdu ustalany jest podczas telefonicznego zgłoszenia i zależy między innymi od liczby zgłoszeń od innych seniorów). Projekt „Złota rączka dla seniora” nie obejmuje remontów (malowania ścian, kafelkowania), prac budowlanych ani składania mebli.
Naprawy będą świadczone z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.
„Złota rączka dla seniora” jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez środowiska senioralne – Radę Seniorów Miasta Gliwice, kluby seniora i osoby indywidualne. Zadanie zostało także wpisane do Strategii Polityki Senioralnej Miasta Gliwice na lata 2021–2025.