Content type: Page
// 15-10-2021

Szukamy kupców na Jarmark Bożonarodzeniowy

stoiski na jarmarku

W grudniu na Rynku po raz kolejny pojawi się Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Pomóż nam stworzyć prawdziwie świąteczną atmosferę – artystom i kupcom oferujemy domki handlowe.

Content type: Page
// 14-10-2021

Gliwiczanie, dziękujeMY !

baner

Znamy już wyniki głosowania w ramach IX edycji Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. Zrealizowanych zostanie 67 projektów wybranych przez mieszkańców. W tym roku wpłynęła rekordowa, niemal dwukrotnie wyższa niż w roku ubiegłym, liczba głosów – oddano ich aż 56 218.

Content type: Page
// 13-10-2021

Samorządowcy protestują #wObronieMieszkańców

spotkanie samorządowców

Kilkuset samorządowców z całej Polski spotkało się dziś w Warszawie, by zaprotestować przeciwko dalszemu ograniczaniu kompetencji samorządów, między innymi w obszarze zdrowia, edukacji i finansów. W proteście wzięli udział m.in. prezydent Gliwic Adam Neumann oraz zastępcy prezydenta: Ewa Weber i Mariusz Śpiewok.

Content type: Page
// 12-10-2021

Koniec ruchu wahadłowego na ul. Zygmuntowskiej

ruch wahadłowy na ul. Zygmuntowskiej

W środę, 13 października, zniknie wahadłówka na ul. Zygmuntowskiej, a prace w tym miejscu wejdą w kolejny etap pozwalający na swobodny przejazd pojazdów  informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Content type: Page
// 11-10-2021

Weekend w Gliwicach: 8–10 października

w galerii

Festiwal sztuk wizualnych Kaczyniec Kulturalnie, koncert Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, premiera „Kartoteki” w reż. P. Szkotaka – miniony weekend w Gliwicach obfitował w wydarzenia kulturalne.

Content type: Page
// 08-10-2021

Kulturalny rozkład jazdy: 8–10 października

banner

Koncert bachowski w kościele pw. Wszystkich Świętych, występy gwiazd festiwalu PalmJazz w Jazovii, występ Gliwickiej Orkiestry Kameralnej na Scenie Bajka – nadchodzący weekend w Gliwicach będzie miał niezwykłe brzmienie. Uwadze teatromanów polecamy natomiast premierę „Kartoteki” w reż. P. Szkotaka na scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Content type: Page
// 07-10-2021

100-lecie urodzin Tadeusza Różewicza

banner

Tadeusz Różewicz mieszkał w Gliwicach wraz z rodziną przez blisko dwadzieścia lat, pisząc tutaj dzieła, które odmieniły oblicze polskiej poezji i dramatu współczesnego. W 100. rocznicę urodzin artysty jego najbardziej znany utwór sceniczny, „Kartoteka”, zostanie po raz pierwszy wystawiony w mieście, w którym powstał.

Content type: Page
// 06-10-2021

W mistrzowskiej interpretacji

muzycy w parku Chopina

Znakomici muzycy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej w sobotę 9 października wystąpią z corocznym koncertem „Mistrzowskie Interpretacje”. Tym razem uczta dla (d)ucha odbędzie się na Scenie Bojków.

Content type: Page
// 05-10-2021

Półmaraton? Gliwicka Dycha? Wybierz dystans i biegnij!

biegnący ludzie

Lubicie biegać? Lubicie się zmęczyć? Macie ochotę sprawdzić swoją wytrzymałość? Pragniecie adrenaliny, wyzwań i przede wszystkim dobrej zabawy w jeszcze lepszym towarzystwie? 17 października odbędzie się VII PKO Półmaraton Gliwicki. Bieg główny to 21,0975 km – jest jeszcze czas, by podrasować formę! Kto nie czuje się na siłach, może się sprawdzić w konkurencji Gliwicka Dycha lub Nordic Walking na dystansie 10km. Nie zabraknie też wyzwań dla najmłodszych – 16 października organizatorzy przygotowali także bezpłatne biegi dla dzieci. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Miasta Gliwice.

Content type: Page
// 04-10-2021

Gliwiczanin otrzymał Nagrodę Literacką „Nike”

pisarz i okładka książki

Zbigniew Rokita, pochodzący z Gliwic pisarz i reporter, został uhonorowany Nagrodą Literacką „Nike” 2021 za książkę „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”. Twórca był podwójnym zwycięzcą konkursu – w jego ręce powędrowała też „Nike” czytelników i czytelniczek.