Aktualności | Nowe życie Okrąglaka

Nowe życie Okrąglaka

Nowe życie Okrąglaka

Published: 19.10.2021 / Section: Miasto 

Projekt Restauracja Parkowa – Okrąglak zostanie zrealizowany w przyszłym roku w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. Zadanie zdobyło największe poparcie wśród zadań ogólnomiejskich. Na placu Grunwaldzkim ma powstać atrakcyjne miejsce integrujące lokalną społeczność.  

Nie ma to jak kawa czy dobry posiłek w pięknej scenerii. W miejscu niszczejącego Okrąglaka w parku, na placu Grunwaldzkim, ma powstać obiekt gastronomiczny, w którym ponadto prowadzone mogłyby być także różne działania służące integracji lokalnej społeczności, np. o charakterze kulturalnym. Tak zadecydowali mieszkańcy, którzy wybrali to zadanie w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt, na który zagłosowało prawie 8 tysięcy osób, zwyciężył wśród zadań ogólnomiejskich i będzie realizowany w przyszłym roku. Koszt inwestycji oszacowano wstępnie na 900 tysięcy złotych.

Cieszę się, że wśród zadań ogólnomiejskich największe poparcie zdobył właśnie projekt Restauracja Parkowa – Okrąglak na placu Grunwaldzkim. Taki wybór doskonale wpisuje się w plany miasta wobec tego obiektu, a także odzwierciedla moje osobiste spojrzenie na to miejsce. Widzę duże zaangażowanie gliwiczan w promowanie tego przedsięwzięcia i mam nadzieję, że wspólnie stworzymy miejsce, które będzie ozdobą parku i dobrze będzie służyć mieszkańcom  – mówi Adam Neumann, prezydent Gliwic.

Realizacją projektu zajmie się w 2022 roku Miejski Zarząd Usług Komunalnych, który ma za zadanie stworzyć obiekt dostosowany do nowych funkcji. Przedsięwzięcie będzie realizowane z wykorzystaniem założeń przedstawionych we wniosku do Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. Z myślą o oczekiwaniach mieszkańców na różnych etapach będą prowadzone konsultacje z Radą Dzielnicy – od koncepcji do projektu.

Okrąglak położony jest w malowniczym miejscu, wokół znajduje się zadbany park z placem zabaw oraz nowo powstałą siłownią plenerową. Plac Grunwaldzki jest chętnie odwiedzany przez mieszkańców Gliwic nie tylko w ciepłe dni. Zimą miejsce to zyskuje na atrakcyjności m.in. za sprawą świetlnego tunelu, w którym gliwiczanie często się fotografują. Gości nie powinno więc tu zabraknąć.