Demolka na placu zabaw – trwa ustalanie sprawców

Added: 16.07.2020 / Section: / pdf
plac zabaw Na zdjęciu plac zabaw przed zniszczeniem. fot. materiały MZUK

Plac zabaw przy ul. Anny Jagiellonki w Łabędach został zdemolowany. Miał służyć wszystkim mieszkańcom - przez wandali został wyłączony z użytkowania i wymaga naprawy. Sprawców ustala policja.

Plac zabaw przy ul. Anny Jagiellonki to wspólne dobro wszystkich mieszkańców. Jest administrowany przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych i służy wszystkim mieszkańcom do zabawy, rekreacji i wypoczynku. Najwyraźniej nie rozumieją tego wandale, którzy w dwa dni doszczętnie zdemolowali wspólną przestrzeń. Pojawiły się wulgarne napisy, rozlano farbę, zniszczono nawierzchnię na terenie całego obiektu. Kolorowy, bezpieczny i przyjazny dzieciom obiekt został zniszczony do tego stopnia, że nie nadaje się do użytkowania. Pozostanie zamknięty do odwołania. Wydaje się, że nie nastąpi to szybko – po oszacowaniu strat trzeba będzie usunąć liczne usterki, m.in. prawdopodobnie trzeba będzie zdemontować kostkę brukową i położyć nową nawierzchnię.

– Przez nieodpowiedzialne zachowanie jednej lub kilku osób straciły przede wszystkim dzieci. Skutki finansowe usunięcia wszystkich zniszczeń są ustalane. Sprawa została przekazana policji, której w ustaleniu sprawców może pomóc znajdujący się w pobliżu monitoring. Apelujemy raz jeszcze do wszystkich mieszkańców o reagowanie na tego typu zachowanie. Zadbajmy wspólnie o miejsca, które lubimy i które często odwiedzamy – mówi Iwona Janik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach.

Plac zabaw przy ul. Anny Jagiellonki cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców Łabęd. Został zmodernizowany i oddany do użytku w drugiej połowie 2014 r. Środki na wykonanie obiektu pochodziły z budżetu Miasta Gliwice. (mf)

uszkodzenia
Plac zabaw po dewastacji. Fot. materiały MZUK
uszkodzenia placu
Plac zabaw po dewastacji. Fot. materiały MZUK
zniszczenia
Plac zabaw po dewastacji. Fot. materiały MZUK
farba na bruku
Plac zabaw po dewastacji. Fot. materiały MZUK
uszkodzenia Plac zabaw po dewastacji. Fot. materiały MZUK
uszkodzenia placu Plac zabaw po dewastacji. Fot. materiały MZUK
zniszczenia Plac zabaw po dewastacji. Fot. materiały MZUK
farba na bruku Plac zabaw po dewastacji. Fot. materiały MZUK

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking