Dwie nominacje do Złotych Masek

Added: 08.04.2021 / Section:
aktorzy na scenie „Białoruś obrażona”, reż. J. J. Połoński (fot. J. Astaszow) – Aleksandra Maj, pierwsza z lewej

Ogłoszono nominacje w 53. edycji nagrody teatralnej Złote Maski w województwie śląskim. Wśród nominowanych są także dwie gliwickie kandydatury.

Do nagród kandydowały przedstawienia, których premiery miały miejsce w teatrach województwa śląskiego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku.

W bieżącej edycji przedstawienia ocenione zostały w 11 kategoriach regulaminowych: spektakl roku i spektakl dla młodych widzów, w których nagrody mają charakter honorowy, oraz: aktorstwo za rolę kobiecą w spektaklach dramatycznych, aktorstwo za rolę męską w spektaklach dramatycznych, aktorstwo za rolę w teatrach lalkowych, aktorstwo za rolę wokalno-aktorską, aktorstwo za rolę drugoplanową, reżyseria, scenografia, choreografia/ruch sceniczny, nagroda specjalna – w których nagrody mają charakter pieniężny. Zgodnie z regulaminem przyznawania nagrody, w każdej z kategorii przyznano po trzy nominacje.

Nominacje do nagród teatralnych Złote Maski w województwie śląskim za rok 2020 otrzymali między innymi:

Kategoria AKTORSTWO ZA ROLĘ KOBIECĄ W SPEKTAKLACH DRAMATYCZNYCH

  • Aleksandra Maj za rolę Nauczycielki w spektaklu internetowym „Białoruś obrażona” Andrieia Kureichika w reżyserii i inscenizacji Jerzego Jana Połońskiego w Teatrze Miejskim w Gliwicach

Kategoria NAGRODA SPECJALNA

  • Andrei Kureichik za tekst sztuki „Białoruś obrażona” – na podstawie którego Teatr Miejski w Gliwicach zrealizował spektakl internetowy pt. „Białoruś obrażona” w reżyserii i inscenizacji Jerzego Jana Połońskiego

(slaskie.pl)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking