To jest Bravo

Hinzugefügt: 04.04.2022 / Bereich:
pies Bravo Fot. materiały Schroniska dla Zwierząt w Gliwicach

Jest młody, smukły, silny, wysoki i zdecydowanie lubi towarzystwo kobiet. Dosyć szybko się oswaja i chętnie okazuje radość. Mieszka przy ul. Wschodniej 56. W Schronisku dla Zwierząt, wraz z 80 kolegami, czeka na nowy dom. Niektórych z nich będzie można poznać 4 kwietnia w CH Forum.

4 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt. Z tej okazji gliwickie Schronisko dla Zwierząt organizuje w CH Forum (ul. Lipowa 1) akcję zapoznawczo-adopcyjną. Przyjdźcie i poznajcie zwierzaki. Kto wie, może ta przypadkowa znajomość zakończy się przyjaźnią na całe życie. W poniedziałek, w godz. od 16.00 do 19.00, w kąciku adopcyjnym w Forum będą czekały szukające ciepłego domu psy i koty.

Każdego roku do gliwickiego Schroniska przyjmowanych jest około 1000 zwierząt. Dzięki zaangażowaniu pracowników i wolontariuszy oraz prowadzonym akcjom adopcyjnym, niemal tyle samo zwierząt znajduje nowe domy lub wraca do właścicieli. Obecnie w Schronisku w Sośnicy przebywa około 80 psów i 130 kotów.

- Dzisiejszy dzień to również okazja, by przypomnieć, jak istotne jest zapobieganie bezdomności. Do najskuteczniejszych metod zaliczana jest sterylizacja i kastracja, które ograniczają niekontrolowane przyrosty populacji bezdomnych zwierząt. Przy tej okazji przypominamy, że w gliwickim Schronisku obowiązuje bezpłatny program sterylizacji i kastracji – zarówno kotów wolno żyjących oraz zwierząt posiadających właścicieli. Skierowania wydawane są w siedzibie Schroniska (dla właścicieli – na podstawie okazania dokumentu tożsamości i książeczki zdrowia pupila z aktualnymi szczepieniami) - mówi Marzena Sosnowska, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych.

Skutecznym sposobem jest również znakowanie zwierząt. W przypadku zagubienia czy ucieczki psa lub kota, chip zwiększa szansę, że zwierzę wróci do domu. Mieszkańcy Gliwic mogą za darmo zaczipować swojego pupila. Ważne, żeby zwierzę skończyło 6 miesięcy i nie było z hodowli (przeznaczone na sprzedaż). Zainteresowane osoby powinny zgłosić się do przychodni weterynaryjnej Amicus przy ul. Pszczyńskiej z dowodem tożsamości oraz książeczką zdrowia psa lub kota z aktualnymi szczepieniami. (mf)

 

Pies Bravo2
Fot. materiały Schroniska dla Zwierząt w Gliwicach
plakat
Pies Bravo2
plakat

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking