Arena dla lekkoatletów

Aktualisiert: 18.05.2011 / Bereich: / pdf

Trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy areny lekkoatletycznej na osiedlu Kopernika.

Obiekt powstanie przy Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Ekonomicznych im. Olimpijczyków Polskich. Będą z niego korzystać przede wszystkim uczniowie i podopieczni klubów sportowych działających w mieście.
Obiektu, na którym można by uprawiać wszystkie dyscypliny lekkoatletyczne, w tej chwili w Gliwicach nie ma. Jednym z miejsc, gdzie dotychczas trenowali biegacze, skoczkowie, kulomioci i zawodnicy rzucając dyskiem, młotem czy oszczepem, był stadion przy ul. Okrzei. – Budowana w tym miejscu nowa arena piłkarska nie przewiduje obiektów do uprawiania innych dyscyplin sportu niż piłka nożna. Konieczne okazało się więc utworzenie nowego miejsca treningów dla lekkoatletów. Odpowiednią lokalizację znaleźliśmy na terenie ZSO-E – mówi Renata Caban, zastępca prezydenta miasta.
Przy ul. Syriusza powstaną: czterotorowa bieżnia o długości 300 m i nawierzchni tartanowej, sześciotorowa bieżnia tartanowa do biegów na 100 m i 110 m przez płotki, skocznie do skoków wzwyż, w dal i trójskoku, rzutnie do pchnięcia kulą, rzutu młotem i dyskiem, rozbieg do rzutu oszczepem oraz trawiasty teren przeznaczony do treningów oszczepników czy gry w piłkę nożną. Zaplanowano także dwa boiska do siatkówki i minikoszykówki, budynek szatniowo-magazynowy z drogą dojazdową, montaż niezbędnych instalacji, ogrodzenia, oświetlenia, wykonanie nowych chodników i uporządkowanie zieleni. Obiekt będzie odpowiedni do prowadzenia ćwiczeń i organizowania międzyszkolnych zawodów.
Na co dzień z areny będą korzystać uczniowie. W przyszłym roku szkolnym w Gimnazjum nr 11 działającym przy ZSO-E zostanie uruchomiona klasa lekkoatletyczna. Oprócz tego na Kopernika trenować będą podopieczni klubów sportowych działających w mieście, przede wszystkim sekcja lekkiej atletyki GKS „Piast”.
Realizację inwestycji nadzoruje Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Ekonomicznych. – Projekt jest już gotowy, a w kwietniu wydano pozwolenie na budowę. Obecnie przygotowujemy przetarg, który wyłoni wykonawcę inwestycji. Chcemy go ogłosić jak najszybciej, aby roboty mogły rozpocząć się jeszcze przed wakacjami. Pierwszy etap przedsięwzięcia, obejmujący stworzenie urządzeń sportowych, może zakończyć się już we wrześniu – mówi Jolanta Pasella, dyrektor ZSO-E. (bom)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking