Szczypiornistki z SPR Gliwice gotowe na nowy sezon

Hinzugefügt: 16.07.2020 / Bereich:
szczypiornistki na boisku Fot. K.Widuch

Już za kilka tygodni rozpocznie się nowy sezon 2020/21 w piłce ręcznej. Czekają na niego zarówno kibice, jak i gotowe do boju zawodniczki pierwszoligowego zespołu piłki ręcznej kobiet SPR Gliwice wraz z nowym trenerem Michałem Boczkiem. Trzymamy kciuki za udany sezon!

Pierwszy mecz gliwiczanki rozegrają 26 września na wyjeździe z MKS Karkonosze – Jelenia Góra. Natomiast u siebie rozegrają spotkanie 10 października z UKS Dziewiątka Legnica. Rozgrywki w pierwszej rundzie potrwają do 16 stycznia 2021 r. Dziewczyny powalczą pod okiem nowego trenera, 38-letniego Michała Boczka, który ostatnio prowadził zespół KPR Ruch Chorzów w Superlidze i awansował z nim m.in. do półfinału Pucharu Polski. Nowy instruktor od 2013 r. posiada uprawnienia trenera I klasy piłki ręcznej (licencja A), jest też członkiem Zarządu i Rady Trenerów Śląskiego Związku Piłki Ręcznej.

SPR to utalentowana i ambitna drużyna z dużym potencjałem. Pragnę w ciągu 2 – 3 lat zbudować silny zespół, który z powodzeniem mógłby awansować do superligi i odgrywać w niej znaczącą rolę. Uważam, że ten zespół na to stać. Myślę też o wzmocnieniu zespołu i nowym trenerze dla bramkarek – mówi Michał Boczek.

 

W tym roku pierwszą ligę podzielono na trzy grupy po 10 zespołów w każdej, o awansie do superligi zdecydują baraże pomiędzy zwycięzcami grup. SPR Gliwice został przydzielony do grupy B z zespołami: KPR Ruch II Chorzów, MKS Karkonosze – Jelenia Góra, ChPŁ Łódź, KS Cracovia 1906, UKS Dziewiątka Legnica, SPR Olkusz, KS Zgoda Ruda Śląska, AZS AWF Handball Wrocław, MTS Żory.

 

Jako gospodarz SPR Gliwice przez cały sezon 2020/21 będzie rozgrywał mecze w hali sportowej przy ul. Chorzowskiej 5. (mf)

 

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking