Trening z "Piastem"

Aktualisiert: 20.04.2011 / Bereich: / pdf

Rozpoczęła się akcja „Zaproś Piasta na trening”.

Pierwszym zawodnikiem, który ruszył w teren, był Marcin Pietroń. Pomocnik gliwickiego Piasta poprowadził zajęcia sportowe z drużyną chłopców ze Stowarzyszenia GTW Gliwice. – Wpadliśmy na pomysł, aby skorzystać z oferty w ramach ligi piłkarskiej, w której grają nasze dzieciaki. Mogły wziąć udział w profesjonalnym treningu poprowadzonym przez piłkarza Piasta Gliwice – wyjaśniał Dariusz Opoka, prezes zarządu GTW. – Mam nadzieję, że czegoś nauczę te dzieciaki, a może przy okazji ja też dowiem się czegoś nowego – zastanawiał się Marcin Pietroń. Jak przebiegło spotkanie? Można je zobaczyć w relacji wideo na stronie internetowej www.piast.gliwice.pl.
Natomiast 13 kwietnia Jakub Szmatuła i Bartłomiej Sielewski odwiedzili Dom Pomocy Społecznej „Zameczek” w Kuźni Nieborowskiej. Na stałe przebywają tam niepełnosprawni intelektualnie mężczyźni, którzy uczestniczą m.in. w zawodach sportowych i olimpiadach specjalnych. – Przyznam, że jestem ogromnie zaskoczony przyjęciem i tym, co zobaczyłem. Mieszkają tu bardzo sympatyczni i mili ludzie. Fajnie, że mogliśmy im sprawić trochę frajdy – mówił Jakub Szmatuła.
W spotkaniu wzięło udział kilkunastu mieszkańców „Zameczku”. Był trening, krótki mecz i wymiana prezentów. Piłkarze przekazali gospodarzom klubową flagę, piłkę z autografami zawodników i szkoleniowców, a w zamian otrzymali gipsową płaskorzeźbę przedstawiającą Matkę Boską (wykonaną własnoręcznie przez mieszkańców domu). – Nie spodziewaliśmy się, że klub przyjmie nasze zaproszenie. To bardzo miłe, że zawodnicy Piasta nas odwiedzili. Cieszę się, że spotkanie przebiegło w tak sympatycznej atmosferze – nie kryła zadowolenia Ewa Zamora, dyrektor placówki.
Kolejne treningi i spotkania już wkrótce. Szczegółowe informacje o akcji można uzyskać telefonicznie pod numerem 32/335-31-16 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, pisząc na adres biuroprasowe@piast.gliwice.pl. (al)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking