Aktualności | Udany koniec sezonu młodzików Piasta

Udany koniec sezonu młodzików Piasta

Veröffentlicht: 19.06.2019 / Abschnitt: Sport

Dwa medale zdobyli szermierze GKS Piast na kończących sezon 2018/19 Mistrzostwach Polski młodzików. Drużyna wywalczyła srebrny medal. Indywidualnie brąz zdobył Paweł Klytta.

W zmaganiach drużynowych  zawodnicy sekcji szermierczej GKS Piast walczyli w składzie: Paweł Klytta, Czcibor Partyka, Filip Szuba, Błażej Kurowski. W finale zmierzyli się z zespołem gospodarzy, RMKS Rybnik. Początek pojedynku należał do gliwiczan, ale potem rybniczanie wypracowali lekką przewagę, której nie oddali już do końca.

W turnieju indywidualnym chłopców zwyciężył Ireneusz Filek (SKS Grass-Hopper Kalwaria), drugi był Hubert Klughardt (UKS Olimp Lubin). Na trzecim stopniu wspólnie z  gliwiczaninem Pawłem Klyttą ( Piast Gliwice) stanął Maciej Szurlej ( KS Szpada Wrocław).