Aktualności | Po co nam drony? Wypełnij ankietę i pomóż zdecydować

Po co nam drony? Wypełnij ankietę i pomóż zdecydować

Po co nam drony? Wypełnij ankietę i pomóż zdecydować

Opublikowane: 20.07.2021 / Sekcja: Życie i styl 

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zaprasza do udziału w grze „Drone Deliveries Game”. Jest to badanie preferencji mieszkańców miast w zakresie możliwości wykorzystywania dronów w miejskiej mobilności powietrznej.

Drony mogą dostarczać przesyłki, żywność, korespondencję, lekarstwa lub służyć do nadzoru. Wachlarz możliwości jest bardzo szeroki, lecz to, jak faktycznie te urządzenia będą w przyszłości wykorzystywane w dużej mierze zależy od tego, jakie będą preferencje mieszkańców w tym zakresie.

Badanie „Drone Deliveries Game”, współtworzone jest przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię, prowadzone jest w kilku miastach europejskich, w ramach międzynarodowego projektu H2020 HARMONY.  Ankietę przygotowano w kilku językach: polskim, angielskim, greckim, hiszpańskim i chińskim. Jest dostępna na stronie: harmony-h2020.eu/harmony-survey-the-drone-deliveries-game. Udział jak największej liczby osób w badaniu pozwoli zgromadzić wiedzę na temat preferencji mieszkańców w tym perspektywicznym obszarze. (G-ZM)