Aktualności | Harcerstwo górą!

Harcerstwo górą!

Harcerstwo górą!

Opublikowane: 23.03.2017 / Sekcja: Życie i styl 

Harcerze z Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej mieli ostatnio kilka okazji do świętowania. Ich praca wychowawcza została wyróżniona, a 12 Gliwicka Drużyna Harcerska „Mistral” triumfowała na VIII Harcerskim Festiwalu Kultury i Marynistyki.

17 marca w Katowicach odbyła się VIII Gala Mistrzów Harcerstwa, podczas której cztery gliwickie drużynowe – pwd.Marta Bryzik, pwd.Weronika Maciak, pwd.Łucja Dybek oraz phm.Barbara Kosmalska – zostały nagrodzone za swoją pracę wychowawczą z harcerzami i zuchami przez naczelnika ZHP listem pochwalnym. Dodatkowo hm.Tomasz Rawski, były komendant Hufca, wieloletni instruktor zaangażowany w rozwój osób przygotowujących się do funkcji drużynowych oraz będących już drużynowymi, za swoją pracę został nagrodzony statuetką Kształceniowiec na 6.

To nie koniec fantastycznych wieści – 18 marca w Bytomiu odbył się VIII Harcerski Festiwal Kultury i Marynistyki, podczas którego 12 Gliwicka Drużyna Harcerska „Mistral” zwyciężyła w kategorii utworów wykonywanych przez harcerzy. W sobotni wieczór ze statuetkami do domów wrócili także instruktorzy – pwd. Elżbieta Płonka, która uzyskała I miejsce w kategorii solistów oraz phm. Michał Janerka z nagrodą za miejsce drugie.

(Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej)


Tomasz Rawski (fot. M. Konieczny)