Aktualności | Gra rodzinna i spacer – pomysły na aktywną sobotę

Gra rodzinna i spacer – pomysły na aktywną sobotę

Rodzinne rajdy to gliwicka tradycja. Do zobaczenia 2 lipca! (fot. Z. Daniec / UM Gliwice)

Gra rodzinna i spacer – pomysły na aktywną sobotę

Opublikowane: 28.06.2022 / Sekcja: Życie i styl 

2 lipca zdecydowanie nie warto siedzieć w domu – tego dnia można lepiej poznać miasto! W Gliwicach zaplanowano dwa spacery inne niż zwykle – jeden to rodzinna gra miejska, a drugi – wycieczka tematyczna błękitno-zielonym szlakiem. Miasto Gliwice i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zapraszają na aktywną sobotę!

„Poznaj Gliwice aktywnie!” – pod takim hasłem o godz. 10.00 z alei Przyjaźni wystartuje Gliwicka Gra Rodzinna. Do pokonania będzie 10 km, ale żeby dotrzeć do celu, nie wystarczy sprężysty krok – po drodze będzie trzeba wykonać kilka zadań. Gdzie? Tego uczestnicy zabawy dowiedzą się dopiero na starcie, gdy dostaną mapy z zaznaczonymi punktami. Na szczęście w Gliwickiej Grze Rodzinnej nikt nie będzie zdany wyłącznie na siebie – w zabawie biorą udział drużyny liczące od 2 do 5 osób. Przynajmniej jeden uczestnik musi mieć mniej niż 18 lat i przynajmniej jedna osoba musi być pełnoletnia. Na mecie na uczestników będzie czekała między innymi gliwicka woda pitna „Gliwicka z głębin”.

Gliwicka Gra Rodzinna jest kontynuacją imprez organizowanych w Gliwicach od kilku lat pod hasłem 360 stopni. W tym roku zaplanowano, poza lipcową odsłoną, także drugą grę we wrześniu. W przygotowanie atrakcji włączają się: Miejska Biblioteka Publiczna, Arena Gliwice, Stowarzyszenie GTW, Muzeum w Gliwicach, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Centrum Kultury Victoria.

Dla tych, którzy od szybkiego tempa i łamigłówek wolą nieprzetarte ścieżki, mamy cztery specjalne, tematyczne wycieczki po centrum miasta. Pytaniem, które zadamy sobie podczas błękitno-zielonego spaceru po Gliwicach, będzie: „Jak Gliwice zyskały dostęp do morza?”. Bo chyba nie przez przypadek nasz Rynek zdobi fontanna Neptuna? Spacery będą rozpoczynać się o godz. 10.00, 12.00, 14.00 i 16.00 w parku Chrobrego. Obecnie jest tam fantastyczny plac zabaw, a kiedyś było… kąpielisko! Na błękitno-zielonej trasie nie zabraknie oczywiście bulwarów rzeki Kłodnicy, ale niestrudzeni tropiciele dawnych dziejów naszego miasta dotrą także do miejsca, w którym przez wieki było także koryto tzw. Dzikiej Kłodnicy. Spacer po Gliwicach jest organizowany w ramach Święta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i zrealizowany z udziałem środków finansowych z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Tego dnia na terenie całej Metropolii odbędą się aż 94 wydarzenia. Kierunek > GZM!

Zapisy na oba wydarzenia są prowadzone na stronie gryrodzinne.gliwice.eu. Rejestracja jest bezpłatna!

Gra i spacer 2 lipca są organizowane przez Miasto Gliwice, GZM i Centrum Kultury Victoria.

plakat gry rodzinnej plakat spaceru GZM