Aktualności | Wyprawa Gliwice – Hel dla gliwickiego Hospicjum

Wyprawa Gliwice – Hel dla gliwickiego Hospicjum

Wyprawa Gliwice – Hel dla gliwickiego Hospicjum

Opublikowane: 02.06.2022 / Sekcja: Życie i styl  Sport 

Wyprawa Gliwice – Hel wyruszy w sobotę 11 czerwca. Jej uczestnikami będą członkowie Szkolnego Klubu 80 Rowerów.

W sośnickiej podstawówce założyła go i prowadzi Anna Guzek, nauczycielka z SP21. To nie pierwszy tego typu wyjazd uczniów z Sośnicy. Rowerami dojechali już z Gliwic do Gniezna, z Gliwic do Międzyzdrojów, a nawet objechali województwo śląskie, zaliczając liczne przewyższenia w Wiśle, Szczyrku i Żywcu.

Pokonanie trasy na Hel zajmie 7 dni. Jadą bo chcą wspomóc gliwickie hospicjum, które jest w rozbudowie.

– Jest nas dziesięcioro – uczniów Szkoły Podstawowej nr 21 w Gliwicach – siedmiu chłopców i trzy dziewczynki. Najmłodszy rowerzysta, Kuba, ma lat jedenaście, najstarszy, Kacper – czternaście. Chcemy dojechać na najbardziej wysunięty koniec Polski wyłącznie o własnych siłach. Nie będzie nam towarzyszyć żaden samochód, a wszystkie rzeczy wieziemy w sakwach, przyczepionych do roweru – podkreśla organizatorka wyprawy Anna Guzek.

Hasło wyprawy to: „Wielkie poruszenie na gliwickim terenie. Kręcą kilometry dla gliwickiego hospicjum”.

Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach właśnie się rozbudowuje. Potrzeba naprawdę dużych pieniędzy. Dlatego członkowie Szkolnego Klubu 80 Rowerów postanowili dołożyć swoją cegiełkę. Mamy nadzeję, że będzie to prawdziwa finansowa CEGŁA! – dodaje pedagożka.

Koszt rozbudowy jest ogromny. Młodzi wolontariusze, pełni pasji i zaangażowania, kierując się wrażliwością i troską o drugiego człowieka, postanowili zrealizować swoje marzenie, a dzięki temu poprawić warunki bytowe osób chorych. Zależy im na tym, żeby dla pacjentów hospicjum, ostatnie „chwile” życia, nie były tylko czasem w którym dominuje smutek, samotność i niemoc.

Zachęcamy do włączenia się w akcję, którą zorganizowaliśmy, chocby poprzez portal zrzutka.pl. Jeżeli możecie pomóc, wesprzeć choćby drobną kwotą, to bardzo Wam dziękujemy. Udostępniajcie i zachęcajcie bliskich, przyjaciół, znajomych, sąsiadów i puszczajcie w świat – mówi Anna Guzek.

Wolontariusze pojadą z wiarą w to, że ich działanie zamieni się w potężną cegłę dla rozbudowy hospicjum. Jest, to również ogromna motywacja dla nich, do pokonywania trudów i wymagań jakie niesie z sobą wyprawa. Osoby chętne do wsparcia przedsięwzięcia, z którego dochód wesprze gliwickie hospicjum, mogą skorzystać z możliwości jakie oferuje zbiórka na Zrzutka.pl.

Wyprawę Gliwice – Hel objął patronatem prezydent Gliwic Adam Neumann.