Sukcesy zawodniczek GUKS Carbo

Dodano: 20.11.2020 / Sekcja:
Bokserzy GUKS Carbo wród reprezentacji juniorów na MME fot.: GUKS Carbo

Siedemnastoletnia nadzieja gliwickiego boksu – Alexas Kubicki zwyciężyła w ćwierćfinałowym pojedynku na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w czarnogórskiej Budvie. 

Ważąca 51 kg reprezentantka GUKS Carbo już w pierwszej rundzie pokonała hiszpankę Zuleime del Pinto Gonzalez Mederos, tym samym zapewniając sobie co najmniej brązowy medal. Zwycięstwo to jest prestiżowe również z tego względu, że podopieczna trenerki Martyny Schunke wraz inną bokserką - Natalią Kuczewską, która również wygrała swój ćwierćfinałowy pojedynek zdeklasowały męską część reprezentacji Polski, która przegrała osiem z dziewięciu rozgrywanych wczoraj walk MME.
Już wkrótce swoja szansę na tytuł będzie miała Kinga Rewińska - która została powołana przez trenera Tomasza Winiarskiego do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy, które odbędą się już 23 listopada w Bułgarii.
Gliwicki Uczniowski Klub Sportowy Carbo ugruntował swą mocną pozycję w boksie kobiet a podopieczne prezesa Henryka Wilka od lat znane są z mistrzowskiego poziomu technicznego w rywalizacji indywidualnej i drużynowej.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking