Aktualności | Dobry start gliwickich zawodników ju-jitsu

Dobry start gliwickich zawodników ju-jitsu

Opublikowane: 23.12.2016 / Sekcja: Sport

Zawodnicy gliwickiego klubu BJJ Factory wywalczyli 6 złotych medali na zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Polski Ju-Jitsu Seniorów.

Złoty medal i tytuł Mistrza Polski wywalczyli:

• Sonia Lniany w kategorii 62 kg, instruktorka judo w klubie BJJ  Factory,
  • Paweł Bańczyk w kategorii 85 kg, trener BJJ Factory
  • Piotr Dudziński w kategorii 66 kg, uczeń gliwickiego liceum.
  • oraz  Agnieszka, Wojtek i Tomek, których przeciwnicy nie stanęli do walki.

186. medal w historii gliwickiego klubu dorzucił Paweł Bańczyk w kategorii open, w której wywalczył srebro. 187. medal, tym razem brązowy, dołożył Piotr Dudziński w kategorii open no-gi.

Oprócz medali i tytułów Mistrza Polski,  zawodnicy walczyli o punkty w klasyfikacji Kadry Narodowej.

W Kadrze Narodowej Polski jest dwoje gliwickich zawodników: Ania Łach i Paweł Bańczyk, a szanse na awans mają Wojciech Gryz, Piotr Dudziński, Agnieszka Durmowicz, Tomasz Paczka i Sonia Lniany.

Organizatorem odbywających się w Sochaczewie zawodów był Polski Związek Ju-Jitsu.

Rok 2016 był bardzo udany dla gliwickiego klubu BJJ Factory.

W czerwcu Ania Łach wygrała w Belgii Puchar Europy oraz  Germany Open w Niemczech. W prestiżowych zawodach na Cyprze i w Paryżu wywalczyła brązowe medale.

Paweł Bańczyk wygrał w maju zawody Paris Open, a na Mistrzostwach Świata Ju-Jitsu zdobył dwa srebrne medale: indywidualnie i drużynowo.

Wysoka forma zawodników gliwickiego klubu BJJ Factory zaostrza apetyty kibiców przed obfitującym w wielkie sportowe wydarzenia sezonem 2017.