Aktualności | Palmiarnia na wynos. Tropem zwierząt

Palmiarnia na wynos. Tropem zwierząt

Palmiarnia na wynos. Tropem zwierząt

Opublikowane: 04.06.2021 / Sekcja: Rozrywka 

Palmiarnia Miejska w Gliwicach jest domem nie tylko dla tysięcy roślin, ale też zwierząt. W pawilonach tropików, roślin użytkowych czy historycznym spotkamy m.in. ryby, legwany, kameleony, wiewiórki, papugi i kanarki. Ale nie tylko. Więcej informacji można znaleźc w najnowszym odcinku podcastu „Palmiarnia na wynos”.

Czy żółwiak to żółw? Dlaczego jaszczurki gubią ogony? Czym różnią się wiewiórki z Kostaryki od naszych Basiek? Dlaczego liście w terrarium się ruszają? Z odpowiedziami pospieszył Jakub Jagielski, pracownik Palmiarni, który przedstawił słuchaczom pdcastu legwana-wegetarianina, zięby australijskie, gekona lamparciego, patyczaki i liśćce, śpiewające kanarki, żółwiaka o śmiesznym nosie, kameleona, którego przysmakiem są świerszcze oraz papugi – miłośniczki lusterek i grzechotek. W gliwickich tropikach mieszka  też jaszczurka agama, której środkiem obronnym jest odrzucanie własnego ogona i wesołe wiewiórki. Warto poznać bliżej lokatorów Palmiarni Miejskiej w Gliwicach, ale uwaga - nie wolno dokarmiać zwierząt!

Podcast znajduje się na stronie internetowej mzuk.gliwice.pl, dostępny jest również na Spotify oraz Soundcloud. W wyszukiwarkę tych portali wystarczy wpisać „Palmiarnia na wynos”. Polecamy! (mf)