Aktualności | To była aktywna, rodzinna sobota

To była aktywna, rodzinna sobota

Rodzinna Gra Miejska (fot. G. Ożga / UM Gliwice)

To była aktywna, rodzinna sobota

Opublikowane: 04.07.2022 / Sekcja: Rozrywka  Sport  Kultura 

2 lipca Gliwicka Gra Rodzinna i błękitno-zielony spacer po Gliwicach przyciągnęły wielu ciekawych świata (i miasta!) mieszkańców. Zabawa była fantastyczna!

53 drużyny zameldowały się na starcie Gliwickiej Gry Rodzinnej. Pod hasłem „Poznaj Gliwice aktywnie” wyposażeni w mapę mieszkańcy ruszyli w miasto. Mieli do rozwiązania sporo ciekawych zadań. Dużą atrakcją była między innymi kula sferyczna, w której można było przekonać się, jak działa grawitacja. Następna edycja Gliwickiej Gry Rodzinnej jest zaplanowana na wrzesień. Bądźcie czujni – nie przegapcie zapisów!

Tego samego dnia włączyliśmy się także w obchody Święta GZM. Podczas czterech błękitno-zielonych spacerów zwiedzano Gliwice od nietypowej strony. Spacerowicze szukali na pytanie „Jak Gliwice zyskały dostęp do morza?” i ruszyli tropem miejsc błękitnych i zielonych. Odszukali między innymi koryto tzw. Dzikiej Kłodnicy, odwiedzili także park, w którym dawniej znajdowało się kąpielisko. Spacery zostały zrealizowane z udziałem środków finansowych z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Tego dnia na terenie całej Metropolii odbyły się aż 94 wydarzenia.

Organizatorami gry i spacerów było Miasto Gliwice, GZM i Centrum Kultury Victoria.

podczas jednego z zadań w parku Chopina przed Zamkiem Piastowskim ścianka wspinaczkowa przy Willi Neumanna w kuli sferycznej spacer startuje w parku Chrobrego w trakcie zwiedzania miasta Kanał Kłodnicki podczas zwiedzania parku Chopina w ruinach teatru Victoria