Weekend przy Arenie Gliwice

Dodano: 11.05.2018 / Sekcja:

fot. materiały organizatora

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy imprezowy weekend na terenie hali widowiskowo-sportowej przy ul. Akademickiej 50. Piknik rodzinny podczas Rajdu Miejskiego 360 Stopni i plenerowe koncerty – w planie są atrakcje dla młodszych i starszych. Miasto Gliwice zaprasza!

Podczas gdy uczestnicy sportowej rywalizacji 12 i 13 maja będą ścigać się na trasie Rajdu Miejskiego 360 stopni, na placu przed Areną Gliwice odbędzie się impreza dla rodzin z dziećmi. Na pikniku będzie mnóstwo atrakcji – w licznych konkursach będzie można wygrać nagrody, a specjalnie wyszkoleni animatorzy zapewnią rozrywkę wszystkim uczestnikom. Dzieci z pokładami niespożytej energii wyszaleją się na dmuchańcach i eurobungee.

Wstęp na piknik jest bezpłatny. Zabawa na świeżym powietrzu rozpocznie się 12 i 13 maja o godz. 12.00 i potrwa do końca  zawodów sportowych – w sobotę do około godz. 19.00, a w niedzielę do godz. 17.00.

Dla tych, którzy od pikniku wolą muzyczne uderzenie, a zwłaszcza dla maturzystów, którzy walczą o jak najlepsze wyniki na egzaminach, 12 maja o godz. 19.20 zaplanowano wielkie plenerowe koncerty. W ramach imprezy Śląsk Maturzystom na scenie pod Areną Gliwice wystąpią GrubSon, raper swobodnie poruszający się nie tylko w hip-hopie, ale także muzyce ragga i dancehallu, oraz zespół IRA, jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych. Na koncerty wstęp wolny.

REGULAMIN UDZIELANIA AKREDYTACJI

Wejście na teren Areny będzie w pobliżu placu i parkingu między ul. Akademicką i Kujawską, od strony Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej.

Dbaj o środowisko wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Gospodarki Odpadami i oddaj do recyklingu puste puszki aluminiowe po napojach! Już na sobotnim rajdzie od godz. 12.00 będzie możliwość oddania puszek, które następnie zostaną przekazane do recyklingu. Politechnika Śląska bierze udział w międzyuczelnianej rywalizacji w ilości zebranych puszek. Wspomóżmy naszych studentów i przyczyńmy się do poprawy środowiska naturalnego!

(mm)

GrubSon (fot. materiały organizatora)
IRA (fot. materiały organizatora)
Zeszłoroczny piknik rodzinny przyciągnął wielu mieszkańców. Tym razem widzimy się w nowej lokalizacji – przy Arenie Gliwice (fot. Z. Daniec / UM Gliwice)
fot. Z. Daniec / UM Gliwice

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking