Najlepsza zabawa? W rodzinnym gronie

Uaktualniono: 22.05.2018 / Sekcja: / pdf

fot. Z. Daniec / UM Gliwice

Akcja fotograficzna i zabawy z czworonogami, piłka nożna i taniec – w niedzielę 27 maja odbędzie się IV Święto Rodziny. W parku Chopina zaplanowano atrakcje dla małych i dużych.

W jednym z najpiękniejszych zakątków Gliwic już o godz. 13.00 rozpocznie się piknik dla rodzin z dziećmi. Na terenie parku będzie można wziąć udział w warsztatach plastycznych, spotkać się z policjantami, którzy udzielą wskazówek na temat bezpieczeństwa, a także pograć w piłkę nożną. Mamy zostaną zaproszone na masaż i do kosmetyczki, a dzieci spróbują swoich sił w fotografii albo zostaną przeszkolone z zasad udzielania pierwszej pomocy. Pociechy spragnione wiedzy zajrzą do Mobilnej Szkoły, a miłośnicy sierściuchów zaprzyjaźnią się z bezpańskimi psami i kotami z gliwickiego schroniska dla zwierząt.

Na scenie wystąpią gliwickie przedszkolaki, wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach oraz podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza”. Zaplanowano także pokaz tańca, a gwoździem programu będzie koncert zespołu Time. Na wszystkie atrakcje jest wstęp wolny.

IV Święto Rodziny to inicjatywa koordynowana przez gliwickie rady osiedlowe, w które włączają się miejskie instytucje i jednostki (Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach, Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach, Miejski Zarząd Usług Komunalnych) oraz inne podmioty. Miasto Gliwice wspiera projekt finansowo. Zabawa co roku jest fantastyczna – zapewne dlatego, że tak wiele rąk angażuje się w przygotowanie imprezy. Na wszystkie atrakcje jest wstęp wolny.

(mm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking